reklamı kapat

POPÜLER

SEAT Ateca Cupra

Merakla beklenen adım sızıntılarla ortaya çıktı; ilk detaylarıyla SEAT Ateca Cupra!

Önümüzdeki ay içerisinde kullanıcıların karşısına çıkacak olan SEAT Ateca Cupra’dan gelen ilk görseller, dış tasarımdaki farklılıkları gözler önüne seriyor.

Cenevre öncesinde, tanıtımını gerçekleştireceği neredeyse tüm modelleri sızan SEAT, 2018’de performans ağırlıklı modelleriyle ön plana çıkacak gibi gözüküyor. Cupra’nın ayrı bir marka olarak devam ettirilmesinin ardından, yeni oluşumun ilk ürünlerini önümüzdeki ay sergileyecek olan şirket, Ibiza’nın ardından crossover modeli Ateca’yı da yeni logonun altında karşımıza çıkartacak. Leon ve Ibiza ile birlikte Cupra ailesine katılacak üçüncü üyede, diğer modellerde gördüğümüz tasarım dokunuşlarını kaputun altındaki motor paylaşımı devam ettirecek. Ateca Cupra’nın kokpit bölümünde de radikal bir değişimin beklenmediğini de belirtmeden geçmeyelim.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Her yönüyle beklentiler

Resmi olmayan kaynaklardan gelen görsellere baktığımızda Ateca Cupra’nın dış bölümündeki temel farkın gövde üzerindeki kitten şekillendiğini görüyoruz. Ön bölümde hava kanallarının genişliği, tampon eklentisi ve ızgaradan oluşan bu değişim, marşpiyel, difüzör ve egzoz çıkışlarıyla devam ediyor. Modele özgü sunulacak olan jant tasarımının da görünüme olan katkısını göz ardı edemeyiz elbette. Motor bölümünde büyük bir sürpriz olmaz ise 2.0 litrelik turbo benzinli makineyle gelecek olan Ateca Cupra’nın performas değerleri de 300 PS güç ve 380 Nm tork şeklinde olacak. Cupra’nın bu modele özel motor üzerinde ufak iyileştirmeler yapması da muhtemel seçenekler arasında. İlk kez Cenevre’de sahne alacak olan Cupra modelleriyle ilgili gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.