reklamı kapat

POPÜLER

2019 SEAT Ibiza Cupra

Yeni logo ile ortaya çıktı; karşınızda ilk sızıntı görselleriyle 2019 SEAT Ibiza Cupra

20 Şubat 2018

Cenevre Otomobil Fuarı’na getirilmesi beklenen 2019 SEAT Ibıza Cupra, ayrı bir marka olarak hayatına devam eden performans rozetinin ilk üyelerinden birisi olacak.

Kısa süre önce araçları üzerindeki Cupra imzasını başlı başına bir marka haline getiren SEAT, yaklaşmakta olan Cenevre Otomobil Fuarı’nda bu adımın ilk meyvesini sergilemeye hazırlanıyor. Bir süredir bu proje üzerinde çalıştığına dair bilgilerin konuşulduğu marka içerisinden gelen beklenmedik sızıntı ile, resmi tanıtım öncesinde 2019 Ibiza Cupra‘nın neredeyse tamamını görme şansına erişiyoruz. CupraSport isimli Instagram hesabı üzerinden servis edilen görsellerde iç ve dış tasarımındaki bütün farklılıklarıyla karşımıza çıkan aracın, bir önceki jenerasyona göre çok daha sportif bir karaktere sahip olduğu gözlerden kaçmıyor. Peki Cupra’nın ayrı bir marka olarak hayatına devam etmesi sürüş dinamikleri açısından ne kadar fark edilebilir olacak?

Beklenen ve sevilen dokunuşlar

Dış tasarımı itibarıyla beklediğimiz gibi tampon ve gövde üzerindeki kitleri başta olmak üzere standart Ibiza’dan ayrılan Cupra versiyonunda, karbon dokunuşlu ızgaranın varlığı ve yeni marka logosu ilk andan itibaren hissediliyor. Kokpit bölümünde de alcantara başta olmak üzere sportif kaplamalarıyla fark yaratan Ibiza Cupra’nın koltukları da her zaman olduğu gibi kullanıcısını farklı bir otomobilde hissettirme konusunda fazlasıyla iddialı. Polo GTI’da kullanılan 6 ileri çift kavrama otomatik şanzımanlı versiyonunun sızdırıldığı aracın kaputunun altında 200 PS güç ve 320 Nm tork üreten 2.0 litrelik benzinli makinenin kullanılması bekleniyor. Kuzeni Polo GTI’ın 6,7 saniyelik 0-100 ve 237 km/s‘lik maksimum sürat değerleriyle benzer seviyelerde dolaşmasını beklediğimiz yeni Ibiza Cupra ile ilgili gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.

YORUMLAR