reklamı kapat

POPÜLER

190 beygirlik yeni motor seçeneğiyle 2017 SEAT Ateca FR ve öne çıkan özellikleri

SEAT tarihinin ilk SUV modeli en sportif üyesine nihayet kavuştu. FR donanımlı Ateca tasarımının yanında performansıyla da öne çıkmayı başarıyor.

SEAT ailesinin Cupra ile birlikte sportif çizgisini yansıtan FR versiyonlarına bugün itibarıyla yeni bir üye ekleniyor. Ibiza ve Leon‘un ardından tarihinin ilk SUV modelini de sportif yüzüyle buluşturan SEAT, her kesimden kullanıcıya hitap etmek konusunda doğru bir parolayla yoluna devam ediyor. Ateca’nın FR versiyonunda ailenin diğer modellerinde olduğu gibi tasarım değişikliklerini sunan SEAT, güç ünitesi ayağındaysa yeniliğe gidiyor. İşte FR donanımlı Ateca’dan öne çıkan özellikler ve motor seçenekleri.

Donanım

Öncelikle FR donanım seviyesinin XCELLENCE‘ın ardından en yüksek ikinci donanım seviyesini olduğunu belirterek başlayalım. FR ile birlikte Ateca’nın ön tampon, arka difüzör tampon çizgileri ve marşpiyellerin yeni bir yapıya sahip olduğunu görüyoruz. Buraya kadar diğer FR donanımlarıyla benzerlik gösteren değişimler; tavan çıtaları, LED sis farı tasarımı, cam çerçeveleri, arka spoylerı ve 19 inçlik jant takımıyla birlikte kendi standartını oluşturuyor. SEAT’ın önde ve arkada FR logosuyla tamamladığı dış tasarım değişiklikleri bariz bir şekilde Ateca’ya performans havasını katmış.


Aracın içerisine girdiğimizde bizleri yine diğer modellerde olduğu gibi FR logosuna sahip sportif deri direksiyon karşılıyor. Donanımın en önemli özelliklerinden olan Alcantara döşemeye sahip spor koltuklar Ateca’da da standart olarak gelirken deri döşeme de opsiyonel olarak tercih edilebiliyor. Merkezdeki boyutu 8 inç olan multimedya sistemi ayağında da oldukça zengin olan Ateca FR; Seat sürüş profili, ön-arka park sensörleri, anahtarsız giriş ve çalıştırma, geri görüş kamerası ve park asistanı gibi SEAT’ın sunduğu son teknolojiyle donatılmış şekilde kullanıcısıyla buluşuyor.

Motor

SEAT, FR ile birlikte 2.0 litrelik yeni TSI motoru Ateca ürün gamına ekleyerek karşımıza çıkıyor. Dört tekerlekten çekiş altyapı opsiyonu sadece 190 beygir güç üreten bu motorla sunulurken kullanıcılar dilerlerse 150 beygirlik diğer motor seçeneğiyle de Ateca FR’a sahip olabiliyor. SEAT’ın dinamik şasi kontrol sisteminin de sunulduğu FR’da motorlar manuel ve çift kavrama DSG opsiyonlarıyla sunuluyor. Resmi fiyat bilgisi henüz açıklanmayan Ateca FR’ın yaz döneminden itibaren satışa sunulacak.