reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Kışkırtan detaylarıyla SEAT Ateca için yapılmış en dikkat çekici arazi dokunuşu

Bağımsız bir geliştirici tarafından gerçekleştirilen projenin ardından, SEAT Ateca için bu zamana kadar görmediğimiz kombinasyon karşımıza çıkıyor.

SEAT karakterini SUV sınıfında temsil eden ilk isim olarak asfaltaki varlığını sürdüren Ateca, kısa süre içerisinde gördüğü ilgiyle birlikte ailenin gelişmesinde öncü oldu. Arona’nın ardından kısa süre önce Tarraco’nun da dahil olduğu ailenin artık ortanda üyesi konumunda olan Ateca’nın bu zamana kadar çok radikal olarak nitelendirebileceğimiz geliştirmesiyle karşılaşmadık. SEAT’ın ayrı bir marka olarak yapılandırdığı Cupra’nın dokunuşuyla performans olarak farklı bir noktaya taşındığını bildiğimiz modelle ilgili bu düşüncelerin değiştirecek proje nihayet karşımızda duruyor. JE Design tarafından hayata geçirilen projenin ardından arazi meraklılarının dikkatini çekme konusunda zorluk yaşamayacak olan Ateca, meraklılarına örnek olabilir.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Karakteristik değişimler

Lüksemburg merkezli ekibin geliştirmesine baktığımız ilk olarak belli başlı parçaların öne çıktığını söyleyebiliriz. Aracın gövde renginin kamuflaja dönüştürülerek başlanıldığını gördüğümüz projede; tampon eklemeleri, dodikler, spoiler ve tavana eklenen LED ışıklandırmaların güzel bir kombinasyon sağladığını söyleyebiliriz. Yaklaşık 1.900 euro gibi fiyatla Ateca’ya dahil edilen BF Goodrich’in arazi lastikleri ve öze jantlar da bu kombinasyondaki işlevsel parçaların başını çekiyor. Kullanılan çelik alaşımların tamamı paslanmaz yapıda tercih edilen projenin Ateca sahipleri için iki farklı versiyon üzerine yapılması bekleniyor. Gelen bilgilere göre bu dönüşüm FR ve Cupra versiyonlarına sahip olanlar için uygun olacak. Motor bölümünde herhangi bir değişimi getirmeyen Ateca arazi dönüşümüyle ilgili düşüncelerinizi bize yorum olarak iletebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

SEAT Tarraco