reklamı kapat

POPÜLER

Ayarları uzaktan yapılabilen işitme cihazı: ReSound LiNX 3D

Gelişen teknoloji ile birlikte işitme sıkıntısı yaşayanlara özel birçok ürün piyasaya sürülmeye devam ediyor. Şimdi de doktorların uzaktan ayarlamalar yapmasına müsade eden, böylece doktor ziyaretlerinin sayısını azaltmayı amaçlayan yeni bir cihaz tanıtıldı.

İşitme cihazları duyma kaybı yaşayanların hayatında oldukça önemli bir yere sahip. Özellikle günümüzde birçok teknolojik gelişmenin ses temelli olduğunu göz önünde bulundurunca bu alandaki gelişmeler birçok insanın hayat kalitesini artırıyor. Son zamanlarda duyma kaybına savaş açan iPhone kılıfı ve işitme zorluğu çekenlere özel kapı zili teknolojisi gibi birçok yeni ürünü sizlere duyurduk. Fakat yaşanan gelişmeler bunlarla sınırlı kalmıyor.

ReSound LiNX 3D isimli yeni işitme cihazı iPhone, Apple Watch ve Android cihazlarla bağlantılı olarak çalışıyor. Elbette bu bahsettiğimiz duyma kaybı yaşayanlar için pek de yeni bir gelişme değil. Aksine oldukça uzun zamandır varolan bir özellik. Cihazın asıl ilgi çekici özelliği ise bu bağlantı sayesinde doktor ziyaretlerinin sayısını ciddi oranda azaltacak olması… Peki bu nasıl gerçekleşecek? ReSound LiNX 3D uzaktan ayarlanmaya müsade ediyor. Böylece düzenli olarak doktorunuzu ziyaret edip, işitme cihazınızın ayarlarını yaptırmanıza gerek kalmıyor. Siz şikayetlerinizi doktorunuza bildiriyorsunuz. O gerekli düzenlemeleri bulunduğu yerden gerçekleştiriyor. Böylece hastanelerde yaşanacak yoğunlukların ve yolda geçirilecek zamanın önüne geçilmiş oluyor.

GN Hearing‘in beşinci nesil işitme cihazı olan ReSound LiNX 3D’nin bu sene içinde piyasaya sürülmesi bekleniyor. Satış fiyatı ise henüz belli değil.

YORUMLAR