reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Buds Pro Samsung Galaxy Buds 2

Samsung Galaxy Buds Pro ile işitme kaybı yaşayanlar için sunulan faydalı özellik

Samsung’un gelişmiş kablosuz kulaklık modeli Samsung Galaxy Buds Pro, işitme kaybı yaşayanlar için önemli bir özelliğe sahip.

Kulak içi formunu benimseyen standart yapıdaki Samsung Galaxy Buds Pro, firmanın resmi açıklamasına göre Ortam Sesi özelliğiyle etraftaki sesleri 20 desibele kadar yükseltebiliyor.

Bunun özellikle işitme kaybı yaşayanlar için tasarlandığı aktarılıyor. Bu faydalı imkanla hafif ve orta derecede işitme kaybı yaşayan bireyler daha rahat iletişim kurabiliyor.

Samsung, bu bilgiyi KBB (kulak, burun, boğaz) alanında dünyaca ünlü Clinical and Experimental Otorhinolaryngology dergisinde yayınlanan yeni bir araştırmanın sonuçları üzerinden gündeme getiriyor.

Söylendiği kadarıyla araştırma, sağlık hizmetleri ve araştırma alanında Asya’nın önde gelen hastanelerinden biri olan Samsung Medical Center iş birliği ile gerçekleştirilmiş.

Samsung, 10 yılı aşkın bir süredir Samsung Medical Center ile birlikte mobil cihazların duyma üzerindeki etkisine odaklanan çalışmalar ve kullanıcıların ses deneyiminin nasıl iyileştirilebileceğine ilişkin araştırmalar yürütüyor.

Dünya çapında herhangi bir düzeyde işitme kaybı yaşayan 1,5 milyar insanın hayatını iyileştirme potansiyeli taşıyan araştırma kapsamında işitme cihazı, kişisel ses yükseltici ve Galaxy Buds Pro’nun etkinliği değerlendirilmiş.

Bu çalışma, işitme cihazlarının klinik performanslarının değerlendirdiği çalışmalar arasında, kablosuz kulaklıkların dâhil edildiği ilk araştırma olması açısından önem taşıyor deniyor.

Çalışma aynı zamanda hafif ve orta düzey işitme kaybı yaşayan bireyler için gerçek kablosuz kulaklıkların potansiyel faydasını gösteren ilk araştırma olarak da öne çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Buds Pro genel olarak beğeniliyor

Konu hakkında Samsung Medical Center KBB Kliniği’nden Doçent Dr. Il Joon Moon şunları söylüyor: “Nüfusun hızla yaşlandığı göz önüne alındığında, 2050 yılına kadar on kişiden biri işitme kaybı yaşayacak.

İşitme cihazları işitme bozukluklarının yönetiminde faydalı olsa da, yüksek fiyatları nedeniyle bu cihazların kullanımı düşük seviyede kalıyor.

Yapılan ilk çalışmanın bulguları son derece umut verici ve insanları günlük yaşamlarında onları destekleyebilecek Galaxy Buds Pro gibi alternatif cihazları keşfetme yönünde teşvik eder nitelikte.”

Samsung Electronics Mobil İletişim Bölümü Gelişmiş Ses Laboratuvarı Başkanı Han-gil Moon da konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Yeni ürün ve hizmetlerimizi, insanlara engelleri aşma konusunda ne şekilde yardımcı olabileceğimiz sorusunu odağımızda tutarak geliştiriyoruz.

Araştırmadan elde edilen bu bulgular, herkesin günlük yaşam deneyimlerinden daha fazla keyif alabilmesini sağlayabilecek inovasyonları geliştirme konusundaki kararlılığımızın yansıması.

Önümüzdeki aylarda bu testin kapsamını genişleterek bu araştırmayı daha fazla katılımcıyla birlikte yürütmeyi planlıyoruz.” dedi.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın