reklamı kapat

POPÜLER

Google WiFi ile modemi kapatmadan internet molası dönemi başlıyor

Evlerimizde veya iş yerlerinde daha kaliteli bir internet deneyimi vadeden Google Wifi artık internet zamanını kısıtlamayı çok daha kolaylaştırıyor. Google tarafından duyurulan yeni özellikle birlikte internet bağlantısının ne zaman kesileceğini önceden ayarlamak mümkün hale geliyor.

İnterneti kontrollü bir şekilde kullanmak özellikle anne ve babalar için giderek daha önemli bir hale bürünüyor. Çocukların bilgisayar başında geçirdiği zamanı planlamak, neler yaptıklarını takip etmek, bu sayede ödevlerine ve farklı aktivitelere de zaman ayırmalarını sağlamak gerekiyor. Ancak evin içinde devamlı açık olan internet bu planlamayı yapmayı zorlaştırabiliyor. Kontrolü sağlayabilmek adına modemi tamamen kapatmak da ailenin diğer üyelerini kızdırıyor. Dolayısıyla dengeyi sağlayabilmek oldukça zor.

Google Wifi’ın yeni özelliği anne ve babaların internet üzerindeki kontrolünü sağlamlaştırırken, evde yaşanabilecek problemlerin de önüne geçiyor. Cihazın yeni özelliği sayesinde internetin hangi saat aralıklarında kapanacağını seçebiliyorsunuz. Böylece akşam yemekleri, ödev ve uyku saatleri bir problem olmaktan çıkıyor.

Tabii burada kapatmak derken, modemi tamamen kapatmak gibi bir sistemden bahsetmiyoruz. Aksine seçtiğiniz zaman aralıklarında belirli cihazların internet hizmetinden yararlanmasına engel olabiliyorsunuz. Böylece çocuklar internetten uzak kalırken, televizyonun internet bağlantısı kopmuyor. Siz de istediğiniz içerikleri seçip seyretmeye devam edebiliyorsunuz.