reklamı kapat

POPÜLER

Android 15 LOG Tasarım

Google, yeni Android telefonlara geçişi daha hızlı hale getirmek istiyor

İnternet devi Google, yeni Android telefonlara geçişi daha hızlı hale getirmek, cihazlar arası aktarımı çift kanallı hale getirmek istiyor.

Android Authority tarafından yapılan keşfe göre Google, bir Android telefondan satın alınan yeni bir Android telefona geçiş sırasında hem WiFi hem de kablo bağlantısını aynı anda kullanmak istiyor. Bu sayede bir cihazdaki verileri diğer cihaza daha çabuk aktarmayı hedefleyen şirket, buna ek olarak “İstediğiniz Zaman Geri Yükleyin” adı verilen başka faydalı bir özellik üzerinde daha çalışıyor. Aktarıldığı kadarıyla şu anda Android cihazınızı kurduysanız, fabrika ayarlarına sıfırlama yapmadan ve aktarımı baştan başlatmadan eski cihazınızdan geriye veri alamıyorsunuz. Yeni özellik sayesinde ise fabrika ayarlarına dönmeye gerek kalmadan, eski bir cihazdan istenilen zaman veri geri yüklemesi yapılabilecek gibi görünüyor. Bunların ne zaman geleceği bilinmiyor ancak keşifler Google’ın “Data Restore Tool” isimli uygulamasının 1.0.624892571 sürümünde yapılıyor. Google bu aralar spesifik olarak Android 15 ile gündemden düşmüyor, örneğin bir koyu mod adımı atılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Günümüzde çok sayıda uygulama yerleşik olarak koyu arayüz moduna sahip ancak halen açık arayüzü kullanmaya devam eden (Burada örnek olarak Fitbit ve Amazon Shopping uygulamaları veriliyor). birçok uygulama bulunuyor. İşte bu uygulamalar yakında gözler için bir sorun olmaktan çıkabilir. Çünkü Android 15 işletim sistemindeki yeni bir özellik, koyu arayüz moduna sahip olmasalar bile tüm uygulamaları koyu arayüz modunda açmaya zorlayacak gibi görünüyor. Bu altyapı kullanıcılar için elbette harika görünüyor ve şimdiden çok iyi geri dönüşler alıyor. Android 15 daha önce de gündemdeydi. Eğer bulunan bir özellik devreye alınırsa, yeni işletim sistemi üzerinde yapılan ekran paylaşımları çok daha iyi hale gelecek. Yeni altyapıda ekranın belirli bölümleri kayıt sırasında direkt olarak uygulama tarafından gizlenebilecek, bu sayede canlı ekran paylaşımı ya da ekran kaydı sırasında ekrana düşen mesajların ya da parolaların karşı taraf tarafından görülmesi sorunu ortadan kaldırılacak.

Android haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle