reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp LOG Tasarım-2

WhatsApp, Android’den iPhone’a aktarımı çok kolay hale getirdi

WhatsApp, iOS’tan Android’e geçişi kolaylaştırdığı imkânı Android’den iOS’a geçiş için de getirdiğini duyurdu. İşte detaylar;

WhatsApp iOS’tan Android’e geçişi kolaylaştırdığı imkânını geçtiğimiz yıl belirli Samsung cihazlar için sunmuştu. Firma bu konuda şunu açıklamıştı: “WhatsApp geçmişinizi iOS’tan Android’e taşıma özelliğini kullanıma sunmaktan heyecan duyuyoruz. Mesajlarınız WhatsApp’a gönderilmeden gerçekleşen bu taşıma işlemi sesli mesajlar, fotoğraflar ve videoları kapsar. Başlangıçta Android 10 veya üstü işletim sistemine sahip herhangi bir Samsung cihazda sunulan bu özellik yakında daha fazla Android cihazda kullanılabilecektir.” İşte bu özelliğin tam tersi üzerinde de uzun zamandır çalışıyordu ve bugün itibarıyla beta olarak gerekli çıkış yapıldı. Artık kişiler buradakiiOS’e Taşı” Android uygulamasını kullanarak WhatsApp’taki önemli verilerini (Kişiler, sohbet geçmişi, fotoğraflar, videolar vb.) satın aldıkları yeni iPhone’larına hızlıca aktarabiliyor. Süreç kablosuz olarak işliyor. “iOS’e Taşı” Apple tarafından geliştirilen “iOS’e Taşı” uygulamasıyla Android telefonlardaki diğer veriler de iPhone’a aktarılabiliyor.

WhatsApp, başka yenilikler de geliştiriyor. Örneğin firma hali hazırda sunulan hesap giriş güvenliğini geliştirmek istiyor ve bunun için çift doğrulama kodu döneminin başlatılması isteniyor. Geçtiğimiz hafta ortaya çıktığı kadarıyla iOS ve Android için aktif olarak geliştirme aşamasına giren yeni dönemde, hesap girişi yapılırken kişilere bir değil iki farklı 6 haneli kod gönderilecek. Bu sayede kişilerin hesaba giriş süreçlerine bir seviye daha eklenmiş olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bunun arkasında kişilerin geçtiğimiz yıl 6 haneli kod üzerinden kandırılması ve devamında hesaplarını kaybetmesi / çaldırması yer alıyor. Firma bunu engellemek adına kod sayısını ikiye çıkarmak ve burada net uyarılar yaparak kişilerin hesaplarını kaybetmesine engel olmak istiyor. Genel olarak güzel görünen özelliğin ne zaman herkes için kullanıma çıkacağı ise henüz bilinmiyor.

WhatsApp yeniliği yanında bu da ilginizi çekebilir: Motorola’nın uzaktan kablosuz şarj teknolojisi