reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp geçmişinizi iOS’tan Android’e taşıma imkânı büyüyor

WhatsApp, geçtiğimiz aylarda uzun zamandır gündemde olan faydalı bir özellik için resmî açıklama yapmış ancak bir limit uygulamıştı.

WhatsApp bu yeni imkânı geçtiğimiz aylarda “Sohbetlerinizi Beraberinizde Götürün” diyerek öne çıkarmıştı. Peki bu ne demekti? WhatsApp burada sohbet geçmişinin iOS’tan Android’e taşınmasından bahsediyordu.

Ancak bu özellik başta sadece Samsung akıllı telefonlar için aktif edildi. Şimdi ise sürece Google’ın Türkiye’de satılmayan Pixel telefonları da dahil edildi. Ancak bu böyle kalmayacak.

Google’dan yapılan açıklamaya göre kutusundan Android 12 ile çıkan her telefonda aktarım sağlanabilecek. Bu net değil ancak süreçten Android 12’ye geçirilen telefonlar da yararlanabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp konu hakkında resmî olarak şunları demişti

“WhatsApp mesajlarınız size aittir. Kişisel WhatsApp mesajlarınızın uçtan uca şifreleme ile korunmasının ve mesajlarınızın sohbetlerinizden otomatik olarak kaybolması için yollar sunmamızın sebebi budur.

Sunduğumuz en aranan özelliklerden biri, telefon değiştirirken sohbet geçmişini bir işletim sisteminden diğerine aktarmayı mümkün kılmaktır. Bu özelliği güvenli ve güvenilir bir şekilde oluşturmak için işletim sistemi ve cihaz üreticileriyle sıkı bir şekilde çalışıyoruz.

WhatsApp geçmişinizi iOS’tan Android’e taşıma özelliğini kullanıma sunmaktan heyecan duyuyoruz. Mesajlarınız WhatsApp’a gönderilmeden gerçekleşen bu taşıma işlemi sesli mesajlar, fotoğraflar ve videoları kapsar.

Başlangıçta Android 10 veya üstü işletim sistemine sahip herhangi bir Samsung cihazda sunulan bu özellik yakında daha fazla Android cihazda kullanılabilecektir.

Yeni bir cihazın kurulumunu yaptığınızda, sohbetlerinizi eski cihazınızdan yeni cihazınıza güvenli bir şekilde aktarma seçeneğine sahip olacaksınız. Bu işlem için USB-C – Lightning kablosu gerekli olacaktır. Daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Bu sadece bir başlangıç. Daha fazla kişinin tercih ettikleri platformlar arasında geçiş yapabilmesi ve sohbetlerini güvenli bir şekilde beraberinde götürebilmesi için bu seçeneği kullanıma sunmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.”

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın