reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp duyurdu: “Sohbetlerinizi Beraberinizde Götürün”

WhatsApp, bugün uzun zamandır gündemde olan faydalı bir özellik için resmi açıklama yaptı. Bunun arkasında platformlar arası geçiş yer alıyor.

Öncelikle “Sohbetlerinizi Beraberinizde Götürün” ne demek? WhatsApp burada sohbet geçmişinin iOS’tan Android’e taşınmasından bahsediyor. Firmanın yeni imkan için söyledikleri ise tam olarak şöyle:

“WhatsApp mesajlarınız size aittir. Kişisel WhatsApp mesajlarınızın uçtan uca şifreleme ile korunmasının ve mesajlarınızın sohbetlerinizden otomatik olarak kaybolması için yollar sunmamızın sebebi budur.

Sunduğumuz en aranan özelliklerden biri, telefon değiştirirken sohbet geçmişini bir işletim sisteminden diğerine aktarmayı mümkün kılmaktır. Bu özelliği güvenli ve güvenilir bir şekilde oluşturmak için işletim sistemi ve cihaz üreticileriyle sıkı bir şekilde çalışıyoruz.

WhatsApp geçmişinizi iOS’tan Android’e taşıma özelliğini kullanıma sunmaktan heyecan duyuyoruz. Mesajlarınız WhatsApp’a gönderilmeden gerçekleşen bu taşıma işlemi sesli mesajlar, fotoğraflar ve videoları kapsar.

Başlangıçta Android 10 veya üstü işletim sistemine sahip herhangi bir Samsung cihazda sunulan bu özellik yakında daha fazla Android cihazda kullanılabilecektir.

Yeni bir cihazın kurulumunu yaptığınızda, sohbetlerinizi eski cihazınızdan yeni cihazınıza güvenli bir şekilde aktarma seçeneğine sahip olacaksınız. Bu işlem için USB-C – Lightning kablosu gerekli olacaktır. Daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Bu sadece bir başlangıç. Daha fazla kişinin tercih ettikleri platformlar arasında geçiş yapabilmesi ve sohbetlerini güvenli bir şekilde beraberinde götürebilmesi için bu seçeneği kullanıma sunmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp bu imkan ile sevindiriyor

Çok basit şekilde gerçekleşen süreç, telefon değiştirmeyi hiç olmadığı kadar kolay ve efektif hale getiriyor. Birçok kişi için geri dönük arama özelinde sohbet geçmişleri büyük önem arz ediyor.

Çoğu kişi WhatsApp’ı iş için aktif olarak kullanıyor ve söz uçar yazı kalır mantığından dolayı sohbet arşivlerine sık sık göz atmak isteyebiliyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın