reklamı kapat

POPÜLER

Facebook WhatsApp

WhatsApp “son görülme” için yeni bir seçenek daha geliyor

WhatsApp, bugün yeni bir imkan ile daha gündemde yer alıyor. Firma kişilere önemli bir özelliği spesifik olarak kapatma şansı tanıyacak.

WhatsApp biliyorsunuz çok uzun zamandır “son görülme” imkanını kullanıcılara sunuyor. Firma bunu kendisi şöyle tanımlıyor:

“Son görülme, kişinin WhatsApp’ı en son ne zaman kullandığını gösterir. Son görülme durumunuzu kimlerin görebileceğini gizlilik ayarlarımızdan kontrol edebilirsiniz. Çevrimiçi olduğunuzu gizleyemeyeceğinizi lütfen unutmayın.”

İşte tam da burada geçen “Son görülme durumunuzu kimlerin görebileceğini gizlilik ayarlarımızdan kontrol edebilirsiniz.” imkanı için WhatsApp, şimdiye kadar kişilere “Herkes”, “Kişilerim” ve “Hiç Kimse” seçeneklerini sunuyordu. İşte bunlar arasına yakında “Kişilerim Hariç” seçeneği de eklenecek.

Kişilerim Hariç ile “son görülme” durumu spesifik olarak belirli kişiler için kapatılabilecek. Bu durum eminimiz birçok kişiyi fazlasıyla memnun edecek. Bu yeni imkan yakında iOS ve Android için kullanıma sunulacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp kısa süre önce “Sohbetlerinizi Beraberinizde Götürün” dedi

Sohbetlerinizi Beraberinizde Götürün” ne demek? WhatsApp burada sohbet geçmişinin iOS’tan Android’e taşınmasından bahsediyor. Firmanın yeni imkan için verdiği kilit detaylar tam olarak şöyle:

WhatsApp geçmişinizi iOS’tan Android’e taşıma özelliğini kullanıma sunmaktan heyecan duyuyoruz. Mesajlarınız WhatsApp’a gönderilmeden gerçekleşen bu taşıma işlemi sesli mesajlar, fotoğraflar ve videoları kapsar.

Başlangıçta Android 10 veya üstü işletim sistemine sahip herhangi bir Samsung cihazda sunulan bu özellik yakında daha fazla Android cihazda kullanılabilecektir.

Yeni bir cihazın kurulumunu yaptığınızda, sohbetlerinizi eski cihazınızdan yeni cihazınıza güvenli bir şekilde aktarma seçeneğine sahip olacaksınız. Bu işlem için USB-C – Lightning kablosu gerekli olacaktır. Daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Bu sadece bir başlangıç. Daha fazla kişinin tercih ettikleri platformlar arasında geçiş yapabilmesi ve sohbetlerini güvenli bir şekilde beraberinde götürebilmesi için bu seçeneği kullanıma sunmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.”

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın