reklamı kapat

POPÜLER

Samsung

Samsung, tepki çeken iTest merkezli Steve Jobs hatasından döndü

Samsung, geçtiğimiz haftalarda iPhone kullanıcılarını Galaxy telefonlara geçirmek adına hazırladığı iTest ile gündeme gelmişti.

Direkt olarak buradan ulaşabileceğiniz Samsung iTest, bilmeyenler için tekrar üstünden geçmek adına iPhone kullanıcılarının telefonlarında bir Galaxy cihazın arayüzünü deneyimlemesine imkan tanıyor. Bu sistemin temelinde Progressive Web App altyapısı yer alıyor.

Şirket hazırladığı PWA temelli siteyi telefonunuza bir uygulama gibi yükletiyor. Bu uygulamayı açtığınız zaman iPhone üzerinden gerçekten One UI deneyimini görebiliyor ve arayüzü gezebiliyorsunuz.

Arayüzün birçok özelliğini işlevsel olarak karşınıza getiren Samsung, sistem ile geçtiğimiz hafta hiç de iyi şekilde gündeme gelmemişti. Çünkü iTest içerisinde aşağıda görebileceğiniz açıklama bulunmuştu.

Bu açıklama direkt olarak telefon temaları içerisindeki resmi Samsung temasında yer alıyordu ve burada “No turtleneck wearer should dictate how yor phone looks” cümlesi çok tepki çekmişti. Çünkü “turtleneck wearer” ibaresi ile direkt olarak Apple’ın kanser nedeniyle hayatını kaybeden efsane CEO’su Steve Jobs‘a taş atılıyordu.

Steve Jobs’un kurduğu kapalı iPhone altyapısına gönderme yapan ve kendi telefonlarında geniş özelleştirme sunduklarını belirten Samsung, gerçekten kötü bir pazarlama yolu izlemişti. Ancak kısa süre önce bu hatadan dönüldü ve “No turtleneck wearer should dictate how yor phone looks” cümlesi sessiz sedasız kaldırıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung daha önce de Apple’a taş atan reklamlar çekmişti

Özellikle aramızda / hayatta olmayan birisine yönelik bu tarz bir yaklaşım gerçekten hiç ama hiç hoş karşılanmamıştı. Firmaların, spesifik olarak pazarlama bölümlerinin gerçekten bu tarz durumlara çok dikkat etmesi gerekiyor.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de satılan Samsung Galaxy A52’nin içine yakında bakın