reklamı kapat

POPÜLER

Samsung

Samsung, iTest merkezli Steve Jobs göndermesi ile büyük tepki çekti

Samsung, geçtiğimiz aylarda iPhone kullanıcılarını Galaxy telefonlara geçirmek adına iTest isimli ilginç bir sistem hazırlamıştı.

Direkt olarak buradan ulaşabileceğiniz Samsung iTest, bilmeyenler için iPhone kullanıcılarının telefonlarında bir Galaxy cihazın arayüzünü deneyimlemesine imkan tanıyor. Bu sistemin temelinde Progressive Web App altyapısı yer alıyor.

Şirket hazırladığı PWA temelli siteyi telefonunuza bir uygulama gibi yükletiyor. Bu uygulamayı açtığınız zaman iPhone üzerinden gerçekten One UI deneyimini görebiliyor ve arayüzü / özellikleri gezebiliyorsunuz.

Arayüzün birçok özelliğini işlevsel olarak karşınıza getiren Samsung, sistem ile bu sefer iyi şekilde gündemde yer alıyor. Çünkü iTest içerisinde aşağıda görebileceğiniz açıklama bulundu.

Bu açıklama direkt olarak telefon temaları içerisindeki resmi Samsung temasında yer alıyor. Burada özellikle “No turtleneck wearer should dictate how yor phone looks” cümlesi tepki çekiyor. Burada “turtleneck wearer” ibaresi ile direkt olarak Apple’ın kanser nedeniyle hayatını kaybeden efsane CEO’su Steve Jobs‘a taş atılıyor.

Steve Jobs’un kurduğu katı ya a başka bir deyişle kapalı iPhone altyapısına (Örneğin tema değişimi yok) gönderme yapan ve kendi telefonlarında geniş özelleştirme sunduklarını belirten Samsung, gerçekten kötü bir pazarlama yolu izlemişe benziyor.

Bu durum için Yahia Sayed isimli bir Twitter kullanıcısı şunu söylüyor: “Bu tarz bir pazarlama, şimdiye kadar gördüklerim arasında en kötülerden. Gerçekten mi Samsung? Ölü bir adamla dalga geçmek mi?”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung daha önce de Apple’a taş atan reklamlar çekmişti

Ancak aramızda / hayatta olmayan birisine yönelik bu tarz bir yaklaşım gerçekten hiç ama hiç hoş karşılanmadı. Samsung’un kullanıcılar tarafından “büyük bir saygısızlık” olarak algılanan bu durumu iTest üzerinde yapacağı bir güncelleme ile düzelteceği düşünülüyor. Şimdilik firmadan konu hakkında bir açıklama gelmiş değil.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de satılan Samsung Galaxy A52’nin içine yakında bakın