reklamı kapat

POPÜLER

Samsung iPhone Try Galaxy

“Try Galaxy” ile iPhone üzerinde Samsung Galaxy S23 ve fazlasını deneyin

Samsung, iPhone kullanıcılarını Galaxy telefonlara geçirmek adına hazırladığı servisini güncelledi. Şirket Try Galaxy ile ses getirmeyi bildi.

Samsung tarafından geçtiğimiz yıl hazırlanan iTest isimli internet sitesi, Try Galaxy olarak yeniden karşımıza çıkarıldı. Direkt olarak buradan ulaşabileceğiniz site, iPhone kullanıcılarının telefonlarında bir Galaxy cihazın arayüzünü deneyimlemesine imkân tanıyor. Bu sistemin temelinde Progressive Web App altyapısı yer alıyor. Firma temel olarak hazırladığı PWA temelli siteyi telefonunuza bir uygulama gibi yükletiyor, bu uygulamayı açtığınız zaman iPhone üzerinde Android 13 + One UI 5.1 deneyimini test edebiliyor. Arayüzün birçok özelliğini işlevsel olarak karşınıza getiren Samsung, yeni güncelleme ile Galaxy S23, Galaxy Z Flip 4 ve Galaxy Z Fold 4 gibi cihazların sunduğu deneyim gözler önüne seriliyor. Bu uygulamanın iPhone kullanıcılarını bir Samsung Android telefona geçirme konusundaki faydası ise elbette tartışılır. Çünkü kişilerin iPhone tercih etmesinin arkasında arayüzden fazlası yer alıyor, Apple halen telefon pazarının en üst sıralarını domine ediyor. Örneğin Counterpoint Research verilerine göre 2022’de küresel olarak en çok satan akıllı telefon modeli iPhone 13 oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İkinci sırada iPhone 13 Pro Max karşımıza çıkarken, üçüncü sırayı iPhone 14 Pro Max aldı. Dördüncü sırada listenin ilk Android modeli Samsung Galaxy A13 bulunuyor, beşinci en çok satan model ise iPhone 13 Pro oluyor. Altıncı sırada iPhone 12 karşımıza çıkarken, listenin devamında sırasıyla iPhone 14, iPhone 14 Pro, iPhone SE 2022 ve diğer Android telefon modeli Samsung Galaxy A03 sıralanıyor. Yıllardır yüksek bulunan fiyatlara rağmen iPhone’lar kullanıcıların bir numaralı tercihleri arasında kalmaya devam ediyor.

Samsung Try Galaxy servisi yanında bu da ilginizi çekebilir: Acer imzalı elektrikli bisiklet modeli