reklamı kapat

POPÜLER

whatsapp

WhatsApp, kasım ayında eski Android telefonların desteğini kesiyor

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma servislerinden WhatsApp, kasım ayında eski Android telefonların desteğini kesiyor.

1 Kasım 2021 tarihinden itibaren WhatsApp, yapılan güncel açıklamaya göre Android 4.0.4 veya daha eski Android sürümleri yüklü telefonları desteklemeyecek. 1 Kasım 2021 tarihinden önce WhatsApp‘ı sorunsuz olarak kullanmak adına desteklenen bir cihaza geçiş yapılması gerekiyor.

Firma güncel olarak desteklenen işletim sistemleri hakkında ise resmen şu açıklamayı yapıyor:

“Şu anda aşağıdaki cihazları destekliyor ve bu cihazların kullanılmasını tavsiye ediyoruz:

-OS 4.1 veya daha güncel bir Android sürümü yüklü Android telefonlar
-iOS 10 veya daha güncel bir iOS sürümü yüklü iPhone’lar
-JioPhone ve JioPhone 2 dahil olmak üzere KaiOS 2.5.1 veya daha güncel bir KaiOS sürümü yüklü belirli telefonlar”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp son dönemde önemli yenilikler ile gündeme geliyor

WhatsApp biliyorsunuz çok uzun zamandır “son görülme” imkanını kullanıcılara sunuyor. Firma bunu kendisi şöyle tanımlıyor:

“Son görülme, kişinin WhatsApp’ı en son ne zaman kullandığını gösterir. Son görülme durumunuzu kimlerin görebileceğini gizlilik ayarlarımızdan kontrol edebilirsiniz. Çevrimiçi olduğunuzu gizleyemeyeceğinizi lütfen unutmayın.”

İşte tam da burada geçen “Son görülme durumunuzu kimlerin görebileceğini gizlilik ayarlarımızdan kontrol edebilirsiniz.” imkanı için WhatsApp, şimdiye kadar kişilere “Herkes”, “Kişilerim” ve “Hiç Kimse” seçeneklerini sunuyordu. İşte bunlar arasına yakında “Kişilerim Hariç” seçeneği de eklenecek.

Kişilerim Hariç ile “son görülme” durumu spesifik olarak belirli kişiler için kapatılabilecek. Bu durum eminimiz birçok kişiyi fazlasıyla memnun edecek. Bu yeni imkan yakında iOS ve Android için kullanıma sunulacak.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın