reklamı kapat

POPÜLER

Google Wifi ile evin her köşesinde sorunsuz internet [Video]

Google‘ın merakla beklenen yeni telefonu Pixel, her ne kadar dün gerçekleşen lansmanın asıl yıldızı olsa da, ilgi çekici başka duyurular da vardı. Google Wifi da bunlardan biri.

Google internet deneyimini zenginleştiren yeni ürünü Google Wifi‘ı kullanıcıların beğenisine sundu. Tasarımı Amazon Echo Dot’ı çağrıştırsa da Google Wifi bir asistan/hoparlör değil. Dairesel formuyla ağı evin her noktasına dağıtmayı amaçlayan cihaz oldukça sade bir tasarıma sahip. Tek bir cihaz belirli çapta bir alanı kapsadığı için iki ya da üç cihazla büyük evlerde de kapsayıcı erişim sağlamak mümkün.

Aynı zamanda Network Assistant uygulamasına sahip olan Google Wifi telefondan kontrolü de mümkün kılıyor. Bağlantı ayarları kolaylıkla yapılabilen uygulama ile parola paylaşma, misafir bağlantısı gibi seçenekler de daha rahat kullanılıyor. İstediğiniz zaman duraklatma seçeneğiyle Google WiFi’ı kapatabiliyorsunuz. Ancak siz yine de evdekilerin çevrim içi bir oyunda olup olmadığına emin olmadan böyle bir şey yapmayın deriz. Kasım ayında ön siparişe açılacak olan Google Wifi, aralık gibi kullanıcılara ulaştırılacak. Tekil fiyatı 129 dolar olan cihazın üçlü paket fiyatı ise 299 dolar.

VİDEO