reklamı kapat

POPÜLER

Leonardo DiCaprio Mars’a gidiyor (gidemedi…)

Leonardo DiCaprio, Amerika Birleşik Devletleri başkanı Barack Obama ile görüştü. İklim değişikliğine odaklanan görüşmede Mars‘a yolculuk konusu da gündeme geldi.

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde Elon Musk, Uluslararası Uzay Konferansı‘nda Mars‘a dair öngörülerini açıklamıştı. Burada Mars’a gidecek ilk insanların ölmeye hazırlıklı olması gerektiğini dile getirmişti. Bunun yanında 2025‘e kadar bu yolculuğu gerçekleştirmeyi planladıklarını açıklamıştı. Leonardo DiCaprio’nun Obama ile görüşmesinde bu gelişme de gündeme geldi.

Doğaya düşkünlüğüyle bilinen DiCaprio yeni belgeseli Before the Flood ile izleyici karşısına çıkacak. Ünlü oyuncu bu filmin gösteriminden önce Obama ve iklim değişikliği uzmanı Dr. Katharine Hayhoe ile bir araya geldi. Doktor Hayhoe olayın bilimsel yönlerini açıklarken yaşadığımız tek bir dünya olduğunu ve ona sahip çıkmamız gerektiğini dile getirdi. Bu sohbet sırasında başka bir gezegene yani Mars’a gitmeyi delice bulduğunu da söyledi. Görüşmenin bu noktasında DiCaprio kendisinin programa yazıldığına dair bir şaka yaptı. Onun bu esprisi medyada “Leonardo DiCaprio Mars’a gidiyor!” şeklinde ele alındı. Ardından bu sözlerin sadece şaka olduğu ortaya çıktı. İşin aslı hayal kırıklığı yaratsa da Leonardo DiCaprio’nun Mars’a giden insanlar arasında olması gerektiğine inanan ya da en azından böyle bir filmle yeniden Oscar kazanabileceğini düşünenler azımsanamayacak kadar fazla.

YORUMLAR