POPÜLER

Yeni Land Rover Discovery
Yeni Land Rover Discovery
Yeni Land Rover Discovery

7 kişilik teknoloji üssü; Yeni Land Rover Discovery ile tanışın

Sınıfının en iyi arazi kabiliyetini lüks ve konfor ile birleştiren Yeni Land Rover Discovery, gelişmiş özellikleriyle çıtayı bir kez daha yükseltiyor.

Yeni Land Rover Discovery 300 beygir güç ve 400 Nm’lik tork sunan dört silindirli Ingenium motoru, performans ve verimliğiyle ön plana çıkıyor. Gelişmiş Pivi Pro bilgi-eğlence sistemi ve daha birçok teknolojik özelliğiyle çok yönlü kullanım sağlayan Yeni Discovery, dünyadaki en yetenekli yedi koltuklu premium SUV’lardan biri olmaya devam ediyor.

Yeni Land Rover Discovery

Yeni Discovery’nin özgün karakteri ve optimize edilen oranları, otuz yılı aşkın süre boyunca tasarım evriminin geldiği son noktayı temsil ediyor. Farların altına yerleştirilen yeni LED gündüz aydınlatması ve kayar sinyal ışıkları sofistike bir görünüm sağlarken, yenilenen ön tampon yan havalandırma kanallarıyla da dinamik bir görünüm yaratıyor. Yeni Discovery’nin arka tasarımında ise bagaj kapağında yer alan yeni parlak siyah panel ve LED stoplar modelin sade ve şık tasarımını tamamlıyor.

Hayata bağlayan gelişmiş bağlantı teknolojileri

Yeni Discovery, kullanıcılarına Land Rover’ın en son teknoloji Pivi Pro bilgi-eğlence sistemini sunuyor. Hızlı şekilde açılan ve göreve hazır halen gelen Pivi Pro, aracın merkezinde yer alıyor.

Apple CarPlay ve Android Auto sayesinde akıllı telefon entegrasyonunu kolaylaştıran Pivi Pro, gelişmiş Bluetooth teknolojisi ile aynı anda iki farklı akıllı telefon sisteme bağlayabiliyor. Pivi Pro bilgi-eğlence sistemi, kişilere premium bir navigasyon deneyimi getiriyor ve canlı trafik bilgilerini sürücünün karşısına getiriyor.


Hızlı ve arayüzü ile tamamen yenilenen orta konsol, bir önceki versiyonuna göre yüzde 48 oranında büyüyen 11,4 inçlik tam HD dokunmatik ekranı içeriyor. 12,3 inçlik dijital gösterge paneline sahip Yeni Discovery’de, sürüş bilgilerini doğrudan sürücünün göz çizgisine yerleştiren ve böylece yol güvenliğini artıran Head-Up Display sistemi opsiyonel olarak sunuluyor. İsteğe bağlı Head-Up Display, temel bilgileri ön cama yansıtıyor. Böylece aracın hızını, vites konumunu ve navigasyon uyarıları tam renkli ekrandan rahatlıkla görülebiliyor.


Yeni Land Rover Discovery, istenirse opsiyon olarak sunulan Meridian Surround Ses sistemiyle de özelleştirilebiliyor. 14 hoparlör, iki kanallı subwoofer ve 700 watt gücünde amplifikatörden oluşan bu sistem, sürücü ve yolcuları tamamen içine alan, baştan aşağıya aslına uygun bir konser salonu deneyimi getiriyor. Bu ses deneyimi entegre Trifield teknolojisi kullanılarak gerçekleştiriliyor ve böylelikle arkanıza yaslanarak her detayı derinlemesi hissedebiliyorsunuz. Meridian Surround Ses sistemi, araçtaki herkesi etkileyecek bir deneyim getiriyor.

Yeni Discovery, modern teknolojilerden sonuna kadar yararlanıyor. Aracın ön kısmında telefonları kablosuz olarak şarj eden özel bir bölüm yer alıyor. Telefonunuz araçtayken, gelişmiş sinyal alımı ve daha net telefon görüşmeleri için aracın antenini kullanıyor. Yeni Discovery‘de herkes için birçok USB portu sunuluyor. Böylelikle araçtaki herkes tablet ya da telefonunu yolculuk boyunca şarj bitme korkusu olmadan rahatlıkla kullanabiliyor. Yeni Discovery aynı zamanda ClearSight Ground View teknolojisinden yararlanarak Pivi Pro ekranı ile zeminin adeta cam bir yüzeyden bakıyormuş gibi kolaylıkla görülebilmesine izin veriyor. Ayrıca aracın alt kısmı ve tekerlekler de dahil olmak üzere çeşitli açılardan sağlanan görüntüler, kullanım kolaylığını en üst seviyeye taşıyor.


Yeni Discovery’de tasarımı güncellenen ikinci sıra koltuklar daha konforlu bir yolculuğa olanak sağlarken, arka koltuklarda yer alan yeni havalandırma kanalları ve klima kontrolleri ise daha kuvvetli bir hava akışına imkan tanıyor. Yeni direksiyon simidi kullanım anında parlaklığı artan kontrol düğmeleriyle dikkat çekiyor. PM2.5 hava filtreleme teknolojisine sahip Yeni Land Rover Discovery, konforlu ve sağlıklı bir yolculuk amacıyla kabin içi hava arındırma sistemi ile destekleniyor. Sistem aktif olarak gelen havayı analiz edip kalitesini ölçtükten sonra otomatik olarak devreye girerek kabindeki alerjenlerin, toksinlerin ve zararlı partiküllerin seviyesini minimuma indirerek içerdeki havayı temizleyebiliyor.

Yeni Land Rover Discovery ile standartları belirleyen fonksiyonellik hayatımıza giriyor

Yeni Land Rover Discovery yedi kişilik tasarlanmış. HSE donanım seviyesinde standart olarak gelen yedi koltuk seçeneğinde tüm koltuklar açıkken 258 litrelik bir alan sunan bagaj, taşınabilirlik konusunda sınırları ortadan kaldırıyor. Discovery ailesinin genlerinde var olan fonksiyonelliği daha da ileriye taşıyan Yeni Discovery, HSE donanım seviyesinde standart olarak sunulan ve ayak hareketini algılayabilen otomatik bagaj kapağıyla 2.485 litrelik toplama yükleme alanına erişebilmeyi kolaylaştırıyor. Opsiyonel Akıllı Koltuk Katlama teknolojisi, merkezi dokunmatik ekran kullanılarak oturma düzeninin zahmetsizce yapılandırılabilmesine izin verirken, Yeni Nesil Aktivite Bilekliği ise macera tutkunlarına isteğe bağlı olarak sunuluyor.


Aracın 3.500 kg’lık olağanüstü römork çekme kapasitesi sayesinde, yardımcı römork çekme donanımıyla birlikte at nakil vagonlarından diğer römorklara kadar her şey güvenle yola çıkarılabiliyor.

Yeni Land Rover Discovery

Tüm yol koşullarıyla başa çıkabilen üstün teknoloji

Terrain Response teknolojisi ile Yeni Discovery, her türlü sürüş koşuluna otomatik olarak uyum sağlayacak şekilde kendini hazırlarken, yeni Wade Modu ise derin su geçişi için gereken optimizasyonu sağlıyor. HSE donanım seviyesinde standart olarak gelen Kişiselleştirilebilen Terrain Response, Yeni Land Rover Discovery‘nin gaz tepkilerini, vites değiştirme noktalarını, direksiyon ve süspansiyon ayarlarını sürücünün tercihine ve gereksinimlerine göre ayarlamasına olanak tanırken, arazi kullanımı için ise sürüş deneyimi kişiselleştirilebiliyor.

Yeni Land Rover Discovery hakkında bilinmesi gereken tüm detaylara Land Rover Türkiye web sitesinden ulaşabilir veya sorularınızı Land Rover Online Video Chat ile anlık olarak sorabilirsiniz.

Yeni Land Rover Discovery video