reklamı kapat

POPÜLER

Çöl kaplanı yeni formuna kavuştu: 2017 Land Rover Discovery

Land Rover yenilenen tasarım dilini tüm serilerinde oturtmaya başladı. Yenilenen Discovery modeli eskisine göre bir hayli kızgın ve dikkatleri üzerine çekme konusunda da iddalı.

1989’dan beri Land Rover’un ürün yelpazesinde üretim hayatını sürdüren Discovery markanının yeni tasarım dilinden tamamiyle nasibini alarak yeni formuna kavuştu. Evoque ile beraber görmeye alıştığımız Land Rover’ın tasarım dilinin büyük abilere de uygulanmasının ardından bu modellerin çok daha dikkat çekici olduğunu belirtmek gerekiyor.

landrovermain
Yeni nesil tasarım hatlarına baktığımızda bir önceki nesline göre kapı bölümünün inceliği ve daha küçük aynalar dikkat çekiyor. Haziran ayında kamuflajlı hali ile test sürüşünde yakalanan Discovery’nin markanın yılda 70.000 adet satmasında önemli rol oynayan Defender modeli ile aynı karakteristikte olması bekleniyor. Yeni Discovery Land Rover’ın alüminyum platformunun üzerine inşa ediliyor. Bu sayede ağırlık noktasında aracın çok daha iyi değerlerde olması konusunda bize ipuçları veriyor diyebiliriz. Turboşarj destekli bir ünitenin yer verileceği Discovery’nin aynı zamanda 7 kişilik bir yolcu kapasitesine sahip olduğu da doğrulandı.