reklamı kapat

POPÜLER

Land Rover Explore

Bir arazi aracı kadar sağlam akıllı telefon: Land Rover Explore [Video]

Dünyanın en sağlam arazi araçlarını üreten firmalarından Land Rover, bu sefer bir akıllı telefon ile karşımıza çıktı. Otomobilleri gibi zorlu şartlara özel olarak hazırlanan telefon Land Rover Explore ismine sahip.

Land Rover Explore, tahmin edebileceğiniz üzere direkt olarak firmanın kendisinden gelmiyor. İngiltere merkezli Bullitt Group tarafından hazırlanan telefon, dediğimiz gibi gündelik kullanımdan çok zorlu arazi şartlarına odaklanıyor. CAT ve JCB için de sağlam telefonlar hazırlayan firma, ISPO’da tanıtılan Land Rover Explore ile uzmanlık alanına bir taş daha ekliyor. Tasarımsal olarak oldukça kötü görünen ancak üretim amacıyla bunu unutturan telefon, modüler bir yapıya sahip. Yani Moto Mod’lar gibi arkasına takılanlar ile yetenekleri artırılabilen telefon, örneğin Adventure Pack ile güçlü bir GPS anteni kazanıyor. Ekstra batarya ile desteklenen bu anten, yerleşim yerlerinden uzak noktalardaki güvenliği artırıyor. Ayrıca bu modülde bir artırılmış gerçeklik özelliği de yer alıyor. Bu sayede kişiler kamerayı da kullanarak navigasyon verilerini gerçek yaşamda görebiliyor.

Land Rover Explore
Land Rover Explore
Land Rover Explore
Land Rover Explore
Land Rover Explore

Land Rover Explore öne çıkabilir mi?

Açıkça görünüyor ki hayır. Şu an diğer teknik detayları hakkında hiçbir bilginin verilmediği Land Rover akıllı telefon modeli, çok kısıtlı bir kitleye hitap ediyor. Bu yüzden normal kullanıcının gündemine gelmesi çok olası olmayan cihaz, arazi aracına sahip çoğu kişi için de uygun görünmüyor. Biliyorsunuz kişiler aldıkları arazi araçlarını arazide değil şehirde kullanıyor. Nisan ayında satışa çıkacak Android telefonun satış fiyatı tam 650 euro seviyesinde seyrediyor.