reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes Vision AMG

Mercedes Vision AMG; performans geleceğine ışık tutan proje iddialı geliyor

Yeni dönemde kullanılacak altyapının ilk temsilcisi olacak Mercedes Vision AMG, seri üretimde rekor verileri getirme yolunda.

EQXX projesiyle kısa süre önce 1.000 kilometre menzil barajını geride bırakan Mercedes, AMG departmanının geleceği niteliğinde yeni bir konseptle karşımıza çıkıyor. 2025 yılında seri üretime geçirilmek üzere saatler önce tanıtımı gerçekleştirilen Mercedes Vision AMG, sokaklara çıktığı günden itibaren doğrudan Porsche Taycan’a rakip niteliği taşıyor. Tasarım tarafında EQXX’i akıllara getiren çizgileriyle verimlilik odağında da iddialı olacağını hissettiren otomobil, teknik bazda tamamen yeni bir mimari üzerine inşa edilmesi sebebiyle hayati önem arz ediyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mercedes Vision AMG projesinden öne çıkan ilk bilgiler

Konseptler listesine eklenen Vision AMG ile alakalı en üste yazılması gereken maddelerin başında altyapı dinamikleri geliyor. AMG modellerine özgü olarak hayata geçirilecek AMG.EA platformunun seri üretimde kullanılacağı ilk otomobil olarak tarihe geçecek model, bu mimarinin avantajları sayesinde rakamsal bazda da tarihe geçme potansiyeli taşıyor. Şasiye entegre batarya mimarisinin kullanılması planlanan model bu sayede daha kompakt paketle daha yüksek menzil değerlerini görebilecek. Bununla birlikte ağırlık merkezi tarafında bu zamana kadar marka içerisinde üretilmiş en verimli otomobil rozetini de Vision AMG ile sokaklarda görmeye hazırlanıyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tasarım ekibinin üst düzey isimlerinden olan Robert Lesnik’in yeni platformla dış tarafta çok daha avantajlı çizgiler yaratabildiklerini ifade etmesi de bu noktada dikkat çekiyor. Proje şimdilik tek kapı Coupe olarak gösterilse de seri üretimde dört kapılı bir Coupe Sedan olacağı da resmiyet kazanan bilgiler arasında. 5.100 milimetre uzunluk ve 3.000 milimetreyi aşan aks mesafesi değerleri ise performansın ile birlikte iç yaşam alanında da fazlasıyla tatmin edici niteliklerde kullanıcı deneyimine işaret ediyor.