reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Uhssup

Samsung, “Uhssup” markasıyla yeni bir alana mı giriyor?

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, “Uhssup” markası kayıt altına aldı. Sizce bu marka ne tarz bir amaç için alınmış olabilir? 

Her firma gibi geleceğe yönelik çalışmaları için marka tescili yapan Samsung, bu sefer Uhssup ismini kayıtladı. Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi’nden kayıtlanan bu marka, hemen akıllara WhatsApp‘ı getiriyor. Okunuşu dahi bir bakımdan onu andıran bu yeni isim, tahminlere göre şirketin kendi anlık mesajlaşma uygulaması. Uhssup, marka detaylarında gerçek zamanlı kullanıcı konumu paylaşmaya ve arkadaşlarla iletişim kurmaya olanak tanıyan bir mobil uygulama olarak tanımlıyor. Bu dolmuş alana hali hazırda sunulan özelliklerle girmeyeceği düşünülen şirket, yine de markayı almış görünüyor. Bir ihtimal Galaxy S9 ve Galaxy S9+ ile tanıtılabileceği söylenen uygulama, her şeye rağmen kesin olarak gelecek denemiyor.

Samsung maddi olarak çok iyi durumda

Dün 2017 dördüncü çeyrek verilerini açıklayan şirket, dolu dolu geçtiği görülen bu çeyrekte 14.2 milyar dolar operasyon karı elde ettiğini belirtiyor. Yıl genelinde ise tam 50 milyar dolar net kar elde eden firma, gelirinin büyük bölümünü çip ve OLED ekran satışından elde ediyor. Açıklandığı kadarıyla çip alanında Intel’i geride bırakan dev teknoloji firması, madencilik donanımı işini de giriyor. Yani özetle şirket yeni denemeleri yapacak ya da yeni pazarlara girecek esnekliği elinde tutuyor.

İlginizi çekebilir