reklamı kapat

POPÜLER

Ksenia Sobchak Samsung

Samsung’dan iPhone X kullanan marka elçisine milyon dolarlık dava [Video]

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, bugün pek duymaya alışmadığımız bir haberle gündeme geldi. Firma bir marka elçisine milyon dolarlık dava açtı.

Firmalar yeni akıllı telefonlarını tanıtmak adına sık sık marka elçileri kullanıyor. Bu marka elçileri yapılan anlaşmalar kapsamında reklam parası karşılığında aldıkları telefonları kullanıyor. Firmalar bu sayede ünlü kişilerin popülerliğinden yararlanarak modellerini öne çıkarmaya çalışıyor. Ancak burada ciddi anlaşmalar yapılıyor. Bu anlaşmalarda firmalar kendi telefonlarını kullanması için para ödedikleri birisinin, başka bir marka ile görüntülenmesini kesinlikle istemiyor. İşte Samsung böyle istenmeyen bir durumla gündemde. Söylendiği kadarıyla firma Rusya’da televizyon sunucu ve gazeteci Ksenia Sobchak ile bir marka elçiliği anlaşması yapmış. Ancak Ksenia Sobchak kısa süre önce bir televizyon programında iPhone X kullanırken görüntülenmiş. Yukarıdaki videoda görülecek bu durum, Sobchak‘a oldukça pahalıya patlayacak gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Ksenia Sobchak Samsung

Samsung beklendiği üzere bu durumu affetmiyor

Söylendiği kadarıyla teknoloji devi, Ksenia Sobchak‘e tam 1.6 milyon dolarlık bir dava açmış durumda. Şu durumda yüzde 100 haklı görünen Samsung, davayı kesin olarak kazanacak gibi duruyor. Marka elçilerinin yaptığı buna benzer hatalar özellikle Twitter’da da sık sık karşımıza çıkıyor. Bu anlaşmayı yapan kişilerin gerçekten çok dikkatli olması gerekiyor. Çünkü biliyorsunuz günümüz internet dünyası böyle hataları kesinlikle ama kesinlikle affetmiyor.