reklamı kapat

POPÜLER

Selçuk İnan

Galatasaray’ın kaptanı Selçuk İnan’dan Samsung’a dava

Galatasaray’ın kaptanı Selçuk İnan, Samsung’a dava açtı. Evet yanlış duymadnız. Ünlü futbolcu Selçuk İnan, Samsung’u “S8” ismi sebebiyle mahkemeye verdi. Türk Patent ve Marka Kurumu’ndan yaklaşık 4 yıl önce S8 adını tescil ettiren futbolcu, 8 Haziran tarihinde de Samsung’a dava açmıştı. Daha sonrasında Samsung’dan cevap alamayan Selçuk İnan şimdi de Samsung’a 110 bin TL’lik tazminat davası açtı. Ünlü futbolcunun avukatı Galaxy S8’lerin imhasını veya telefonun üzerindeki markanın silinmesini istediklerini belirtti.

Futbolcunun avukatı konu ile ilgili olarak, “Davalı müvekkilim adına tescilli markasını ayırt edilemeyecek kadar bir benzerini kullanmaktan çekinmemiştir. Müvekkilimin tescilden doğan hakları açıkça ihlal edilmektedir. Öncelikli olarak ihtiyati tedbir kararı verilmek suretiyle davalının ‘S8’ ibaresini taşıyan ürünleri üzerindeki her türlü ticari kullanımın durdurulmasını istiyoruz. Ayrıca dava sonuçlanıncaya kadar ürünlerin üzerindeki markaların silinmesini ya da bu ürünlerin imhasına karar verilmesini istiyoruz. Fazlaya dair haklarımız saklı kalmak kaydıyla şimdilik 10.000 lirası maddi, 100.000 lirası manevi olmak üzere 110.000 lira tazminatın davalıdan tahsilini istiyoruz” dedi.

Selçuk İnan haricinde dünyaca ünlü futbolcular da kendi isimlerini tescil ettiriyor

Ünlü futbolcu haricinde Quaresma’nın “Q7”,  Cristiano Ronaldo’nun “CR7”, Burak Yılmaz’ın “BY17” adlarını Türk Patent ve Marka Kurumu’na tescil ettirdiklerini hatırlatmakta yarar var. Selçuk İnan ve Samsung arasında yaşanan bu davanın nasıl sonuçlanacağını önümüzdeki günlerde sizlerle paylaşacağız.