reklamı kapat

POPÜLER

MSI’ın “rengarenk” oyun canavarı göründü

MSI oyun tutkunları için yeni nesil dizüstü bilgisayarlarını görücüye çıkardı. GE63VR/73VR Raider modeller yüksek performans vadediyor.

GE serisini genişleten MSI, yeni modelleri ile bir kez daha oyuncuların dikkatini çekmeye hazırlanıyor. GE63VR/73VR Raider modelleri tamamen yenilenmiş tasarım ve donanımlarıyla ilhamını yarış otomobillerinden alıyor. Siyah kırmızı renklerin hakim olduğu cihazda Steelseries imzalı her tuş için bağımsız aydınlatmalı RGB oyun klavyesi yer alıyor. Oyun deneyimini tepeden tırnağa renklendiren klavye 1,9 mm hareket mesafesi ile daha hızlı tepki vermeyi sağlıyor. 120 Hz tazeleme oranı ve 3 ms tepki süreli ekranına sahip “dünyanın tek dizüstü bilgisayarı” olarak adlandırılan cihaz, yüzde 94 NTSC renk gamı ile canlı görüntüler sunmayı da ihmal etmiyor. HDR yeteneğiyle canlı renkler sunan cihazla oyun keyfi de en üst noktaya çıkıyor.

Gelişmiş donanım

Cihazın 120 Hz tazeleme oranı sunan ekranı 17,3 inç boyutunda, Full HD çözünürlüğe sahip. Gücünü 2,8 GHz hızında Intel Core i7-7700HQ işlemciden alan cihazda NVIDIA GeForce GTX 1070 (8GB GDDR5) ekran kartı bulunuyor. 32 GB DDR4 RAM ile gücünü destekleyen dizüstü bilgisayar, dahili hafıza kısmında 512 GB SSD ve 1 TB HDD bulunduruyor. Yeni MSI Cooler Boost 5 soğutma çözümünden beslenen cihazların iki adet Whirlwind Blade fan ve 7 adet soğutma borusu ile son derece verimli çalıştığını da ekleyelim. Cihazın ağırlığı ise yaklaşık 2,8 kg. Modellerin farklı konfigürasyona sahip alternatifleri de mevcut.