reklamı kapat

POPÜLER

MSI GE63VR/73VR Raider
MSI GE63VR/73VR Raider

Dünyanın ilk 120Hz/3ms LCD ekranlı oyun dizüstü bilgisayarı: MSI GE63VR/73VR

MSI, oyun tutkunlarına özel olarak geliştirdiği yeni dizüstü bilgisayarı GE63VR/73VR’yi tanıttı. Yarış otomobillerinden ilham alan tasarımıyla dikkat çeken bilgisayar Intel’in 7.nesil Core i7 işlemcisinden güç alıyor. Tercihe bağlı olarak GeForce GTX1080, GTX1070 SLI veya GTX1070 ekran kartıyla satın alınabilen bilgisayarda oyun meraklıları için CoolerBoost 5 adı verilen soğutma modülü kullanılıyor.

Yeni MSI Cooler Boost 5, çift termal modülllü soğutma çözümünde 7 soğutma borusuna sahip iki adet Whirlwind Blade fan ve 4 adet geliştirilmiş havalandırma çıkışı bulunuyor. Bu sayede ısıyı sistemden yoğun ve verimli bir şekilde dışarı atarak soğutma teknolojisini sınıfının en yüksek seviyesine taşıyor. Özellikle GTX 1070 sınıfı ekran kartlarının daha yüksek performans ve daha düşük sıcaklıklarda çalışması için tasarlandı. 
Full HD veya UHD çözünürlüklü 15,6/17,3 inçlik ekran boyutuna sahip olan bilgisayar dünyanın ilk 120 Hz/3 ms gelişmiş LCD oyunu panelini bünyesinde barındırıyor. NTSC renk gamını yüzde 94 oranında üretebilen bilgisayar bu sayede en canlı renkler sunuyor. Bilgisayarda bununla birlikte dünyada ilk kez Dynaudio firmasına ait “Giant Speaker” teknolojisini kullanıyor. 5 kat daha büyük tam aralıklı ses odası ve 3 kat daha büyük hoparlörlerle dizüstü bilgisayarda ses şiddeti yüzde 50 artırıyor. İki büyük hoparlör ve 2 adet woofer ile bilgisayarda kaliteli ses deneyimi elde ediliyor. Bu arada unutmadan söyleyelim. MSI GE63VR/73VR, her tuş için bağımsız geriden aydınlatmalı SteelSeries RGB klavyeye sahip. Çok yakında Türkiye’de satışa sunulmasını beklediğimiz MSI GE63VR/73VR’nin Türkiye’deki satış fiyatı ise henüz belli değil.