reklamı kapat

POPÜLER

MSI’dan dünyanın en hızlı dizüstü oyun bilgisayarı

Sadece DreamHack gibi dev oyun organizasyonlarında kullanılmak üzere tasarlanan MSI’ın GT780DX Extreme Edition dizüstü oyun bilgisayarı, 4.16 GHz Intel Core i7 işlemcisiyle dünyanın en hızlısı olma özelliği taşıyor. Tüm dünyadaki oyun severlerin beğenisine sunulan bilgisayar, sahip olduğu özelliklerle rakiplerinden üstün olduğunu kanıtlıyor.
intelcorei7extreme
Normalde 2.5 GHz’de çalışan 4 çekirdekli işlemci, MSI’a özel Turbo Drive Engine teknolojisi sayesinde 4.16 GHz hızına çıkabiliyor. Intel Core i7-2920XM işlemcisi birçok işlemin altından rahatlıkla kalkıyor. Intel Core i7-2630QM işlemciye sahip notebooklarla karşılaştırıldığında GT780DX, yüzde 43 daha fazla peformans sağlıyor. Veri sıkıştırmada yüksek performans sergileyen özel üretim GT780DX, 1 GB veriyi sadece 129 saniyede sıkıştırabiliyor. İşlemciyi bu hız seviyelerinde çalıştırabilmek için gelişmiş termal tasarım soğutma sistemi kullanılıyor.
MSI sogutma
Bir kez daha belirtecek olursak sadece özel oyun turnuvalarında kullanılacak olan özel seri GT780DX dizüstü oyun bilgisayarı, Intel Core i7 işlemcisi haricinde 3 GB hafızalı NVDIA GTX570M ekran kartı bulunuyor. Bu ekran kartı onu 3DMark Vantage testlerinde 12.300 puana ulaştırıyor. Yalnızca 3,85 kiloya sahip olan bilgisayar, piyasada satılan ortalama 4,5 kiloya sahip 17 inç ekranlı dizüstü oyun bilgisayarlarını geride bırakıyor.