reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Mix 3

Xiaomi Mi Mix 3’ün kızaklı kamera sistemini gösteren video [İzle]

Bugün tanıtımı gerçekleşen Xiaomi Mi Mix 3, kızaklı kamera sistemiyle görüntülendi.

Kızaklı sistem sayesinde ön kamerayı gövde içine gizleyerek tamamen çerçevesiz ekran tasarımına ulaşan Xiaomi Mi Mix 3, sızan yeni bir video sayesinde kızaklı sistemi gözler önüne seriyor. Bildiğiniz gibi cihaz otomatik bir sistem kullanmıyor. Cihazın ön kamerasını açmak için gövdesini hareket ettirmeniz gerekiyor. Tıpkı eski kızaklı telefonlarda olduğu gibi. Kapalı bir telefon üzerinde gösterilen bu sistemde cihazın bu mekaniğinin “pürüzsüz” bir deneyim sunduğu görünüyor. Rahatlıkla açılan ön kamera aynı kolaklıkta kapanabiliyor. Kızaklı sistemlerle ilgili en büyük kaygı esasen uzun kullanım sonrası sistemin bozulup bozulmayacağı. Sık kullanılan sistem bir süre sonra laçkalaşabiliyor. Mi Mix 3 cephesinde ise böyle bir sorun olup olmayacağını öğrenmek için biraz beklememiz gerekecek. Firmanın açıklamasına göre cihaz 300 bin kez kaydırma ömrü sunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

10 GB RAM’li özel versiyon

Heyecanla beklenen Xiaomi Mi Mix 3, 6 GB ve 8 GB RAM olmak üzere iki temel alternatif sunuyor. Ancak bu alternatiflere ek olarak bir de 10 GB RAM’li özel bir versiyonu bulunuyor. 10 GB RAM ve 256 GB’lık dahili hafıza sunan bu özel versiyonun Palace Museum Edition ismi taşıdığı belirtiliyor.

Cihazın 6 GB RAM’li taban modeli yurt dışında 475 dolar fiyatla alıcı bulurken 8 GB RAM’li modellerin fiyatı 518 dolar (128 GB) ve 576 dolar (256 GB) olarak açıklandı. 10 GB RAM’li model içinse 720 doları gözden çıkarmak gerekiyor.