reklamı kapat

POPÜLER

Olympus OM-D E-M1X
Olympus

Profesyonelleri hedef alan hız canavarı aynasız makine: Olympus OM-D E-M1X [Video]

Ocak ayının başında Olympus’un yeni fotoğraf makinesinin yolda olduğunu sizlere aktarmıştık. Yaklaşık üç haftalık sürenin ardından Olympus, yüksek performanslı yeni makinesi E-M1X’i tanıttı.

Çift TruePic VIII işlemciyi bünyesinde barındıran makine, akıllı nesne tespiti sistemiyle geliyor. Çapraz tipte 121 noktalı bir hibrit AF sisteminin tercih edildiği makine, gövde içinde sabitleme sistemiyle fotoğraflarda ve videolarda oluşabilecek titreşimi minimuma indiriyor. Magnezyum alaşımlı bir gövdenin tercih edildiği E-M1X’nin gövdesi zorlu hava koşullarına karşı dayanıklı. Four Thirds sensör türünün yer aldığı makinenin ISO hassasiyeti maksimumda 25.600’e kadar artırılabiliyor. Arka tarafında 1.037 milyon nokta 3 inç dokunmatik TFT LCD ekranla gelen E-M1X’de yüzde 100 kapsama alanlı elektronik vizör de mevcut. Minimum enstantane hızı 60 saniye, maksimum deklanşör hızı 1/8.000 saniye olan Olympus OM-D E-M1X, MPEG-4 ve H.264 formatlarında video çekimine destek veriyor.

Saniyede 24 kare 4096 x 2160 piksel çözünürlük (gerçek 4K) desteği sunan makine tam dolu pille 870 kare çekim gerçekleştirebiliyor. Pil dahil 997 gram ağırlığındaki makine Wi-Fi ve Bluetooth bağlantı noktalarına da sahip. Bu bağlantılar sayesinde makine mobil cihazlara kablosuz görüntü aktarımı yapabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dahili GPS destekli Olympus OM-D E-M1X’nin satış fiyatı ne olacak?

Siyah renk seçeceğine sahip olan Olympus OM-D E-M1X, önümüzdeki ayın başında yurt dışında piyasaya sunulacak. Makinenin Amerika’daki satış fiyatı ise 2.999 dolar olacak.

İlgili video