reklamı kapat

POPÜLER

Kendi kendini temizleyen dekoratif akvaryum [Video]

Balıklar her ne kadar evde “en rahat beslenebilir” evcil hayvanlar kategorisinde gibi görünsede esasen huzur verdiği iddia edilen minik dostlarımızın bakımı o kadar kolay değil. Ancak sistemi doğal bir dengeye oturtmak mümkün.

Akvaryum bakımı özel ilgi isteyen bir uğraş ve o kadar kolay da değil ne yazık ki. Balıkların yaşayabileceği bir alan oluşturmak ve onu düzenli tutmak dikkat isteyen bir süreç. Tasarım ekibi Back to Roots‘un ise hem dekoratif hem de doğal bir çözümü bulunuyor. Back to Roots’un tasarladığı kapalı döngünün anahtarı akvaryumun üstüne yerleştirilen bitkilerde yatıyor. Bu kapalı döngüde balığın atıkları bitkiler için gübreye dönüşürken, akvaryum suyu da temizlenmiş oluyor.

Tasarımcıların belirttiğine göre akvaryumu ayrıca temizlemek gerekmiyor. Yapmanız gereken tek şey balığınızı düzenli aralıklarla beslemek. Geri kalanı kapalı döngü içinde halloluyor. Üstüne dilediğiniz bitkiyi ekebileceğiniz su tankı ile kendi mini domateslerinizi dahi yetiştirebilirsiniz. Back to Roots’un Water Garden‘ı 97 dolar fiyat etiketiyle satışta.

VİDEO