reklamı kapat

POPÜLER

A12

A12 işlemcili iPhone XS performansıyla sınırları zorlayacak

Apple’a yakın kaynaklardan DigiTimes, Apple’ın bu yıl yeni iPhone modellerinde kullanacağı A12 işlemcisiyle ilgili detayları paylaştı.

Digitimes, dört önemli yonga üreticisinin Android markalarına kendi 7nm süreçlerini sunma planlarını ertelediğini veya planladıklarını bildirdi. Qualcomm ve MediaTek’in daha önceden 2018 yılında sunmayı planladıkları 7 nm’lik işlemcileri 2019 yılında üretime sokacağı belirtiliyor. Apple’ın böyle bir durumda 7 nm’lik A12 işlemcisiyle rakiplerine gözdağı vermesi bekleniyor. Huawei’nin de 7 nm’lik Kirin 980 işlemcisiyle büyük başarılara imza atması bekleniyor. Daha önceden ortaya çıkan bilgilerde A12 işlemcili iPhone XS’in A11 Bionic işlemcili iPhone X’dan performans açısından yüzde 20 daha iyi performans sergileyeceği ifade ediliyordu. Yüzde 40 oranında daha az güç tüketimi sunmasını beklediğimiz A12 işlemcisinin kamera konusunda da iyileştirmeler sunması bekleniyor. iPhone XS’in düşük ışık koşullarında selefine kıyasla daha aydınlık fotoğraflar çekeceği dile getiriliyor. Apple’ın A12 işlemcisiyle rakiplerinin önüne geçeceği konuşuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

A12 işlemcili iPhone XS için geri sayım başladı

iPhone XS’in 12 Eylül’de gerçekleşecek etkinlikte gün ışığına çıkması bekleniyor. Telefonla ilgili tüm detaylara 20:00’da internet sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz.

İlgili Video

Apple’ın en son satışa sunduğu telefonları