reklamı kapat

POPÜLER

Apple

Yeni iPhone’larda yer alacak A12 işlemcisiyle ilgili son bilgiler

Apple, yeni amiral gemisi telefonuna güç verecek A12 işlemcisinin üretimine başladı. Bloomberg’in aktardığı habere göre A12 işlemcisi TSMSC tarafından üretilecek.

Apple‘ın şimdiye kadar ürettiği en güçlü mobil işlemci A11 Bionic’ten daha güçlü performans sergilemesini beklediğimiz A12’nin 7 nm FinFET üretim sürecinden çıkacağı belirtiliyor. A11 Bionic 10 nm FinFET üretim sürecinden çıktığını söyleyelim. Söylendiği kadarıyla işlemci bu yeni altyapı sayesinde yüzde 20 daha yüksek performans sunabiliyor. Buna karşın tam yüzde 40 daha az enerji harcayan işlemci, zaten iyi olan deneyimi daha da yukarıya taşıyacak gibi duruyor. A12 işlemcisinin iPhone X Plus ve yeni iPhone X modelinde kullanılması bekleniyor.

iPhone X ne gibi özellikler vadediyor?

iPhone’un 10. yıl dönümü için özel olarak geliştirilen telefonda tüm iPhone modellerinde gördüğümüz ana ekran tuşu yer almıyor. Face ID adı verilen yüz tanıma sisteminin tercih edildiği iPhone X, güvenlikte yeni bir dönemi başlatıyor. Apple’ın belirttiğine göre Face ID sistemi, düşük ışıkta dahi sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Yüzünüzü algılayabilen Face ID, şapka veya gözlük takılması durumunda dahi kullanıcıların yüzlerini algılayabiliyor. Face ID, ön kamera, nokta projektör, kızılötesi kamera gibi özelliklerden yararlanıyor.

İlgili Video

Şirketten Face ID için ilginç reklam videosu