reklamı kapat

POPÜLER

Siempo

Akıllı telefon bağımlılığına karşı geliştirilen uygulama [İndir]

Elimizden düşürmediğimiz akıllı telefonlar hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olmuş durumda. Akıllı telefon bağımlılığına doğru giden bu kullanım alışkanlıklarının ise önüne bir uygulama ile geçmek mümkün.

Akıllı telefon bağımlılığı modern “hastalıklar” arasında yer alıyor. Özellikle genç yaştaki kullanıcıların ellerinden düşürmediği ve her daim çevrim içi oldukları bu düzen içinde bağımlılık kullanıcıların hayat akışına zarar verecek seviyede olabiliyor. Yeni Android uygulaması Siempo ise telefonda geçirilen zamanı daha makul bir seviyeye indirmeyi amaçlıyor. Bunun içinse ilginç bir yol izliyor. İlk olarak uygulama ana ekranınızı elden geçiriyor. Dikkat çekici uygulama ikonlarından ziyade daha sade bir arayüzle sizi buluşturan Siempo, böylelikle uygulamaları daha az kontrol etmeye yönlendiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bildirimleri belirli zamanlarda kontrol edin

Uygulama ile bitmek bilmeyen bildirimleri de önlemek mümkün oluyor. Siempo, bildirimleri sizin istediğiniz sıklıkta gösteriyor. Saat başı ya da gün aşırı bildirim görüntülemek mümkün oluyor. Böylece sürekli açılan telefon ekranı gibi dikkat dağıtıcı ve cezbedici bir unsur ortadan kalkıyor. Bildirimler için özel saat aralıkları belirleyebildiğiniz uygulama ile sürekli sosyal medyayı kontrol etme isteği de azaltılıyor.

Uygulama şimdilik sadece Android kullanıcıları için indirmeye sunulmuş durumda. Ancak resmi siteden iPhone kullanıcılarının da talepleri alınıyor. Yeterli talep olması durumunda uygulamanın iOS sürümünün de geliştirilebileceği belirtiliyor.