reklamı kapat

POPÜLER

app store

Akıllı telefon kullanıcıları ortalama ne kadar uygulama kullanıyor?

Birbirinden farklı akıllı telefonlarlar bulunduğu gibi akıllı telefon kullanıcılarının telefon kullanma şekilleri de birbirinden oldukça farklı. Yayınlanan rakamlar ülkelere göre kullanıcıların uygulamaları nasıl kullandığını gözler önüne seriyor.

Aylık bazda en fazla uygulama kullanan ülkelerin başında Fransa, Hindistan, Brezilya, Çin, Güney Kore, Amerika, İngiltere, Japonya ve Meksika yer alıyor. iPhone kullanıcılarının Android kullanıcılarına göre daha fazla uygulama kullandığı belirtilirken Android kullanıcılarının yüzde 30 oranında daha fazla oyun oynadığı ifade ediliyor.

2015 yılında yapılan analizlerde kullanıcıların telefonla birlikte gelen uygulamalar dışında beş adet uygulama kullandığı belirtiliyordu. Söylenenlere göre 2017 yılında bu rakamda önemli bir artış yaşanmış durumda. 2017 yılı itibarıyla standart uygulamaların dışında on adet uygulama kullandığı belirtiliyor. Öte yandan en çok kullanılan uygulamalara bakıldığında yine telefonla gelen uygulamaların ağırlıkta olduğu görülüyor.

Geçen yıllarda yapılan araştırmalarda ayda ortalama 26 ile 27 uygulama kullanıldığı tespit edilmişti. Yeni yapılan analizlerde ise bu uygulama sayısının 30’a ulaştığı belirtiliyor. Kullanıcıların günlük kullandığı uygulama sayısının ise ortalama on olduğu söyleniyor. Son olarak uygulamalarda geçirilen zamanın da yıllar geçtikçe arttığı ifade ediliyor. Amerika’daki akıllı telefon kullanıcılarının bir günde ortalama 2 saat 15 dakikayı uygulamalarda geçirdiği belirtiliyor. Gelecek yıllarda bu rakamların çok daha artması bekleniyor.

YORUMLAR