reklamı kapat

POPÜLER

Android kullanıcıları çiğ köfte, iPhone kullanıcıları suşi yiyor

Tüm işlerimizde olduğu gibi yemek siparişlerinde de artık mobili tercih ediyoruz. Örneğin bugün Yemeksepeti’nden verilen siparişlerin yüzde 50’si mobil cihazlar yoluyla gerçekleştiriliyor. Ancak haberimize konu olan istatistikler bundan daha ilgi çekici.

Mobil kullanıcılarıyla ilgili istatistikler içeren bir infografik yayınlayan Yemeksepeti, Android ve iPhone kullanıcılarının yemek yeme alışkanlıklarını gözler önüne serdi. İstatistiklere göre mobil siparişlerin yüzde 60’ı iPhone’lar üzerinden gerçekleştirilirken iPhone kullanıcıları, Android kullanıcılarına oranla paket başına yüzde 17 daha fazla para harcıyor. Android ve iPhone kullanıcılarının damak tatları da birbirinden epey farklı. Android kullanıcıları çiğ köfte, döner ve lahmacun gibi daha geleneksel tatları tercih ederken iPhone kullanıcıları suşi gibi farklı lezzetlere yöneliyor. Salata ve zeytinyağlı hafif yemeklerde de yine iPhone kullanıcılarının üstünlüğü görülüyor.

infografi_yatay_v2

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Android kullanıcıları çiğ köfte, iPhone kullanıcıları suşi yiyor” için 4 cevap

 1. Metin Gündüz dedi ki:

  lapa pirince sarılmış çiğ balığı yemek için iphone alacak zekaya sahip olmak lazım sanırım 🙂

 2. Engin C. dedi ki:

  İçinde et var diye kandırılıp, salça ve bulgurdan çakılan köfteyi yemek için de androidli bir telefon alacak zekaya sahip olmak lazım sanırım…iPhone’lu adam en azından beyaz et yiyor.
  Tebrik ederim, ufkum genişledi, bu nasıl bir tespit böyle? Gerçekten bravo!

 3. hyshot dedi ki:

  Haykırdım xD

 4. Ufuk Çobanoğulları dedi ki:

  Sidik yarıştırdığınız muhabbete bak amk