reklamı kapat

POPÜLER

Çığ gibi büyüyen Pokémon Go Twitter’ı bile geride bırakmak üzere

Pokemon Go çılgınlığı hızla büyüyor. Sosyal medya kullanımını bile geride bırakmak üzere olan artırılmış gerçeklik oyunu, indirilmeye sunulduğundan beri popülaritesini gittikçe artırıyor.

Geçen yılın eylül ayında duyurusu gerçekleşen artırılmış gerçeklik destekli mobil oyun Pokémon Go, Nintendo ve Niantic tarafından kullanıcılara sunuldu. Akıllı telefonun GPS’i yardımıyla gerçek dünyada gezinip sanal Pokemon’ların peşinde koşturduğunuz oyunda, hareketli olmak gerekiyor. Avustralya, Yeni Zelanda ve Amerika‘da resmen indirilmeye sunulduğundan beri gündemden düşmeyen oyun Nintendo’nun hisselerine de tavan yaptırdı. Bu ülkelerde Android ve iOS uygulama marketlerdeki yerini alışının üzerinden bir hafta bile geçmeden milyonlarca kullanıcıya ulaşan oyun, Similar Web‘in verilerine bakılırsa Amerika’da Tinder’dan daha fazla sayıda kullanıcıya sahip.

pokemon-go2
Resmen indirilmeye sunulmasının ikinci günü itibarıyla Android’li akıllı telefonların yüzde 5’ini ele geçiren uygulama Amerika’da “flört” uygulaması Tinder’dan daha popüler. Bir başka veriye göre ise oyun, Twitter’ın günlük kullanıcı sayısıyla da yarışıyor. Günlük aktif kullanıcı sayısı, akıllı telefon sahiplerinin bir uygulamayı bir gündeki kullanma oranı ile ölçülüyor. Amerika’daki günlük Twitter kullanımı (Android kullanıcıları arasında) yüzde 3,5 iken Pokemon Go, yüzde 3’e ulaştı.

20 yıllık Pokemon markasını artırılmış gerçeklikle birleştiren Pokemon Go’nun temmuz sonuna kadar dünyanın her yerinde indirilmeye sunulması bekleniyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Çığ gibi büyüyen Pokémon Go Twitter’ı bile geride bırakmak üzere” için bir cevap

  1. McanV dedi ki:

    Intel islemcili telefonlarda olmaması çok büyük bir eksiklik en kısa zamanda gelmesi için imzalıyalım arkadaşlar : https://www.change.org/p/niantic-pokemon-go-intel-processor