reklamı kapat

POPÜLER

Apple, Android kullanıcılarını çalmaya devam ediyor

iPhone 6’ların piyasaya çıkışının üzerinden bir yıl geçtiğini ve iPhone 6s’lerin tanıtım tarihi yaklaştıkça satışlarının azalacağını düşünürken işler hiç de öyle gelişmedi. Yaz ayları boyunca da çılgınlar gibi satan iPhone 6, kullanıcı kitlesinin büyük çoğunluğunu eski Android kullanıcıları sayesinde genişletti.

Kantar’ın geçtiğimiz mayıs ayında gerçekleştirdiği ve 2015’in ilk çeyreğini kapsayan raporunda, Avrupa’daki iPhone satışlarının yüzde 33’ünü eski Android kullanıcılarının oluşturduğunu görmüştük. Araştırma şirketinin yeni raporu da ortaya benzer bir sonuç çıkarıyor. Haziran, Temmuz ve Ağustos ayları boyunca 5 büyük Avrupa ülkesinde (İngiltere, Almanya, Fransa, İtalya ve İspanya) Android kullanıcılarının yüzde 27’si iPhone sahibi oldu.

Söz konusu pazarlarda Android pazar payında hala lider olsa da üst seviye diye tabir ettiğimiz pahalı cihaz satın almak isteyen kullanıcıların çoğunlukla iPhone tercih ettiğini görüyoruz. Bu süre zarfında piyasada olan Samsung’un yeni nesil Galaxy telefonları, LG G4, HTC One M9 veya Xperia Z3+ modellerinden hiçbiri görünüşe bakılırsa Android kullanıcılarını ikna etmeye yetmemiş.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Apple, Android kullanıcılarını çalmaya devam ediyor” için 4 cevap

 1. Aradakalan dedi ki:

  Force Touch ile neler olabileceğini bize koskoca IFA’da gösterebilen Huawei oldu. Şaşırdım açıkcası. Acaba bunu Samsung yapsaydı ki özellikle Note 5’te neler görürdük. Şimdi diyorsunuz ki Apple Android kullanıcılarını hala 1 GB RAM kullanmasına rağmen çalıyor. Peki 9 Eylül’den sonra neler olacağını aklınız alabiliyor mu?

 2. Emre Çelik dedi ki:

  iOS ile Android’in kullandığı RAM bir mi acaba 🙂

 3. Aradakalan dedi ki:

  Tabiki bir değil ve bunu herkes biliyor zaten. Ama iOS 8 ve iPhone 6’larda yaşanan RAM kaynaklı sıkıntıları herkes dile getiriyor. Sadece artık son iOS ve de gelişmelere karşın artık yetersiz kalıyor ve bunu Apple satış politikasına çevirmesini de taktir etmiyor değilim.

 4. Emre Çelik dedi ki:

  Aslına bakarsan haklısın. iPhone 6 Plus kullanıyorum; Arkaplanda 4-5ten fazla ‘sağlam’ uygulama çalışırken. WhatsApp’ta 3. parti klavye olan SwiftKey kapanıyor. Ama yine de telefon kullanırken menülerde donma ya da uygulamalarda donma sorunu kesinlikle yok… Muhtemelen telefon çok az bir ram sıkıntısı çekiyor ?