reklamı kapat

POPÜLER

BMW’den dört çeker hibrit minivan sürprizi

Birkaç yıl önce “minivan, dört çeker, elektrik motoru, BMW” gibi kelimelerin aynı cümlenin öğeleri olmasını kimse beklemezdi herhalde. Alman otomobil devinin son zamanlardaki elektrikli ve hibrit otomobil yatırımlarından nasibini alan son model, bu kelimelerin hepsini kapsıyor. 2 Serisi Active Tourer gücünü artık hibrit motordan alıyor.

225xe Active Tourer, BMW’nin hibrit spor modeli i8’le aynı motor blogunu paylaşıyor. 1,5 litre turbo beslemeli bu motor, 136 beygir güç ve 220 Nm tork üretirken elektrik motoru 88 beygir güç ve 165 Nm tork üretiyor. 225xe Active Tourer sürüş moduna göre önden çekişli, arkadan itişli veya dört tekerlekten çekişli olarak kullanılabiliyor. 0’dan 100 km/s hıza 6,7 saatte ulaşan otomobilin maksimum hızı ise 220 km/s.

Otomobilde AUTO eDRIVE, MAX eDRIVE ve SAVE BATTERY gibi farklı sürüş modları bulunuyor. Bu modlara göre otomobilin maksimum hızı ve katedeceği mesafe değişiyor. Yaklaşık 3 saatte tamamen şarj olan otomobilin yakıt tüketiminin 2 litreye kadar düştüğü belirtiliyor.

BMW 225xe Active Tourer 37.800 eurodan başlayan fiyatlarla bu yılın sonlarına doğru satışa sunulacak.