reklamı kapat

POPÜLER

Apple A12 Bionic iPhone Xs iPhone Xs Max

Apple iPhone Xs ve Xs Max’e güç veren A12 Bionic işlemciden şaşırtan detaylar

Apple’ın yeni akıllı telefonları iPhone Xs ve Xs Max, gücünü A12 Bionic işlemciden alıyor. Detaylı incelemeye göre işlemci görünenden çok daha hızlı

Bahsettiğimiz inceleme AnandTech tarafından yapıldı. Telefonları inceleyen site, özellikle A12 Bionic için oldukça detaya inmiş durumda. Buradan elde edilen verilere göre sektörün satışa çıkan ilk 7 nm işlemcisi Apple’ın dediğinden daha hızlı çalışıyor. Firma yeni işlemcisi için A11 Bionic’e oranla yüzde 15 daha hızlı diyor. AnandTech ise performans farkının tam yüzde 40’lara ulaştığını söylüyor. Apple, yeni işlemcisinin gücü konusunda ciddi şekilde mütevazı davranmış gibi duruyor. Yapılan inceleme kapsamında çok şaşırtan bir detay da bulunuyor. Site A12 Bionic için “en iyi masaüstü işlemciye” yakın bir performans sergiliyor açıklamasını yapıyor. Bu gerçekten çok iddialı duruyor. İlerleyen yıllarda tanıtacağı Mac modellerinde kesin olarak Intel işlemciler kullanmayacak firma, kendi işlemcileriyle performans konusunda sıkıntı yaşamayacak gibi görünüyor. Bu detay özellikle MacBook dizüstü modelleri için heyecan verici duruyor. Çok uzun pil ömrünü yüksek performans ile birleştirecek modeller geliyor izlenimi oluşuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple A12 Bionic, iPhone Xs ve Xs Max modellerinin en önemli detayı

AnandTech bu arada GPU tarafında da A11 Bionic’e oranla çok ciddi performans artışından bahsediyor. İncelemelerde telefonların kamera donanımı da es geçilmiyor. Yeni geliştirilen sensör içerisine yüzde 50 daha çok ışık alıyor deniyor. Daha çok ışık daha temiz fotoğraflar anlamına geliyor.

İlginizi Çekebilir

Modellerin resmi tanıtım videosu