reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

islemci

Apple’ın A13 işlemcisiyle ilgili ilk detaylar ortaya çıktı

Samsung’un ürettiği en son Apple işlemcisi iPhone 6s’te kullanılan A9 işlemcisiydi. Eylül 2015 yılında sonra iPhone modellerinde kullanılan A serisi işlemcilerin üretimini TSMC üstlenmişti.

Advertisement

Bu yıl kullanılacak A12 işlemcisinin üretimini de üstlenen TSMC önümüzdeki yılki işlemcinin üretimini üstlenmeyebilir. DigiTimes’ın aktardığı habere göre Samsung, A13 işlemcisinin üretiminden sorumlu olacak. Güney Koreli şirketin A13 işlemcisini üretmeye hazır olduğun ve Apple’ın da Aşırı Ultraviyole Litografi (EUV) teknolojisine geçmeyi düşündüğü belirtiliyor. A13 işlemcisinin A12 işlemcisinden daha hızlı olacağı ve daha az pil tükeceği konuşuluyor. İşlemciyle ilgili detaylar ise ne yazık ki bunlarla sınırlı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

A12 işlemcisi performansıyla göz dolduracak

Söylendiği kadarıyla A12 işlemcisi ise yeni altyapı sayesinde yüzde 20 daha yüksek performans sunabiliyor. Buna karşın tam yüzde 40 daha az enerji harcayan işlemci, zaten iyi olan deneyimi daha da yukarıya taşıyacak gibi duruyor. A12 işlemcisinin iPhone X Plus ve yeni iPhone X modelinde kullanılması bekleniyor.  A13 işlemcisinin ise 2019 yılının eylül ayında satışa sunulacak yeni iPhone modellerinde yer almasını bekliyoruz. A13 işlemcisiyle ilgili yeni detaylar geldiğinde sizlerle paylaşacağız, takipte kalın.

İlgili Video

Apple’dan Face ID için ilginç reklam videosu