reklamı kapat

POPÜLER

iPhone X

2018’de çıkacak yeni iPhone modeline pil takviyesi

Apple ürünleriyle ilgili yaptığı tahminlerle adından söz ettiren KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo, önümüzdeki yıllardaki iPhone modelleriyle ilgili görüşlerini paylaştı. Kuo’nun aktardığı bilgilere göre 2019 ve 2020 yılında satışa sunulacak modellerdeki TrueDepth kamera sistemi daha gelişmiş olacak.

Yeni modellerde daha büyük kapasiteli pillere ihtiyaç duyan daha gelişmiş bir TrueDepth kamera sisteminin yer alacağını belirten Kuo, artırılmış gerçeklik teknolojisiyle birlikte pile daha fazla ihtiyaç duyulacağını söylüyor. Apple’ın 2019 ve 2020 yılındaki modellerinde pil kapasitesini artıracağını ifade eden Kuo, daha önceki iddialarını da yeniden hatırlattı. Önümüzdeki yıl 5,8 inçlik ikinci nesil iPhone X haricinde 6,5 inçlik OLED ekranlı yeni bir modelin daha piyasaya sürüleceğini belirten Kuo, 6,1 inçlik LCD ekranlı modelin de yolda olduğunu belirtti.

Yeni iPhone modellerinde pil kapasitesi artırıyor

İkinci nesil modelde pil kapasitesinin yüzde 10 artacağını öngören Kuo, iPhone X Plus isimli modelde iki hücreli pil tasarımının kullanılacağını da sözlerine ekledi. 6,5 inçlik modelde beklenen pil kapasitesi ise 3.300 veya 3.400 mAh. Yeni modellerinin 2018 yılının eylül ayında tanıtılması bekleniyor.

VİDEO