reklamı kapat

POPÜLER

iPhone X Plus

iPhone X Plus ile ilgili yeni iddia performansa odaklanıyor

iPhone X, çerçevesiz tasarımıyla her ne kadar kompakt gövdede büyük ekran deneyimi yaşatsa da, daha büyük ekranlı bir versiyonunun dedikoduları dolaşmaya başladı bile. Yeni iddialar ise bu versiyonun çok daha güçlü olacağı yönünde.

Düzenli olarak tahmin ve açıklamalarda bulunan KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo bildiğiniz üzere iPhone X Plus isimli bir modelin geleceğini belirtmişti. Parça parça açıklanan bu tahminleri topladığımızda ise ortaya oldukça güçlü bir cihaz çıkıyor. Kuo’nun son tahmminlerine göre 6,5 inç boyutunda bir ekranla gelecek olan iPhone X Plus, 4 GB RAM‘den güç alacak. Ayrıca Kuo ikinci nesil iPhone X‘ların da 4 GB RAM’le geleceğini belirtti. Cihazın şu an 3 GB RAM ile çalıştığını da ekleyelim.

iPhone X Plus hakkındaki tüm iddialar

Kuo’nun geçmiş iddialarını da kısaca hatırlayacak olursak. Cihazın geçtiğimiz yıl çıkan modele göre daha büyük bir pille gelmesi bekleniyor. Yüzde 25‘e varan bir artış beklenen pil kapasitesinin 3.300 mAh ile 3.400 mAh civarında olacağı konuşuluyor. Şu anki modelde 2.716 mAh kapasiteli bir pil yer alıyor. Ayrıca Apple’ın ikinci nesil modelinde ve Plus modelinde iki hücreli L şeklinde bir pil tasarımıyla geleceğini de belirten Kuo, tek hücreli pile kıyasla bu şekilde yüzde 10 ek kapasite eklenebileceğini söylüyor. Kuo, TrueDepth kamera sisteminde 2019’a kadar bir değişim olmasını beklemiyor.

İlginizi çekebilir