reklamı kapat

POPÜLER

Justice League gişe hasılatı beklentilerin de altında kaldı

DC‘nin en sevilen kahramanlarını bir araya getiren Justice League kasım ayında izleyici karşısına çıkmış ve seyircilerin ikiye bölünmesine neden olmuştu. O dönemde fazlasıyla harcama yapılan bu filmin zarar edebileceği, Warner Bros.‘un beklentisini karşılama ihtimalinin çok düşük olduğu ifade edilmişti. Tahminler doğru çıktı. Hatta Justice League o dönemde tahmin edilen gişe rakamlarının da altında kaldı.

Yönetmenliğini Zack Snyder’ın üstlendiği Justice League yapılan yeni çekimlerle birlikte Warner Bros’a pahalıya mal oldu. Asıl bütçe üstüne yeniden çekimler, tanıtım çalışmaları ve ek masraflar da eklenince filmin maliyeti 600 milyon doları buluyor. Gişe rakamlarına baktığımızda ise Warner Bros.’un zarar etmekten ucu ucuna kurtulduğunu görüyoruz.

The Avengers’a yaklaşamadı bile

Box Office Mojo‘nun verilerine göre Justice League, Amerika sınırları içinde 222 milyon dolar kazandı. Amerika dışındaki pazarlarda ise 424 milyon dolar elde etti. Böylece toplam kazanç 646 milyon dolara ulaştı. Tahminler ise filmin 675 milyon doları aşabileceği yönündeydi fakat bu hedef giderek imkansız hale geliyor. Amerika’da 1600’den fazla sinema Justice League’i gösterimden kaldırıp farklı filmlere yönelmeye başladı. Dolayısıyla bundan sonra uluslararası pazarlardan gelecek kazanç hayati bir öneme sahip.

600 milyon dolara mal olan filmden 646 milyon dolar kazanılması sizi yanıltmasın. Warner Bros. gibi büyük stüdyolar 46 milyon dolarlık kar için film çekmiyor. Aksine Justice League’in tıpkı The Avengers gibi 1 milyar dolar sınırını aşması bekleniyor. Filmdeki sorunlar ise bunu imkansız hale getiriyor.

İlgili video