reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone
Apple iPhone

Apple’dan iPhone güvenliği odaklı ilginç reklam

Teknoloji devi Apple, kısa süre sonra başlayacak CES 2019 fuarına katılmıyor. Ancak bu sefer firma yeni yayımladığı reklam ile Las Vegas’da boy gösteriyor. Bu reklam iPhone güvenliğine odaklanıyor.

Apple, cihazlarının güvenlik altyapısını en çok öne çıkaran teknoloji firmaları arasında yer alıyor. Buna gerçekten çok büyük önem veren firma, bu konuda şeffaf da bir politika izliyor. Kişilerin toplanan verilerini indirmesine imkan tanıyan şirket, şimdi CES 2019 fuarının düzenlediği Las Vegas’da yayımlanan büyük bir reklam ile gündemde bulunuyor. Dediğimiz gibi CES 2019 fuarına katılmayan firma, yayımladığı bu reklam ile Las Vegas’a gelenlere iddialı bir mesaj veriyor. Aşağıda görebileceğiniz reklamda “iPhone’da olan her şeyin iPhone içerisinde kaldığı” üzerine duruluyor. Biliyorsunuz firma yüz tanıma ve parmak izi dahil birçok güvenlik unsurunu telefon içerisinde tutuyor. Genel olarak kişisel verileri sunucularına aktarmayan firma, bunu Siri tarafında da uyguluyor. Bu yüzden Siri’nin Google Assistant ve Amazon Alexa gerisinde kaldığı biliniyor.

Apple iPhone
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Gündemde 2019 iPhone modelleri hakkında ilginç bilgiler dolanıyor

Bir analistin açıklamalarına göre yeni modeller USB-C portuyla karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Buna ek olarak 2019 iPhone modellerinde ekrana entegre Touch ID parmak izi sensörü olacak deniyor. Bunun gerçek olması pek beklenmezken, biyometrik güvenlik konusunda 2019 modeller için daha gelişmiş bir yüz tanıma sisteminin de adı geçiyor. Apple’ın yeni modellerde TrueDepth kamera sistemindeki ışık gücünü artırarak sistemi daha iyi hale getireceği söyleniyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung’un ilginç monitör modeli