reklamı kapat

POPÜLER

MagSafe Battery Pack

Apple, güncelleme ile MagSafe Battery Pack hızını yükseltti

Teknoloji devi Apple, MagSafe destekli iPhone’lar için hazırlanan powerbank modeli MagSafe Battery Pack için güncelleme yayınladı.

Advertisement

Buradan 1.719 TL fiyat etiketiyle satın alınabilen Apple imzalı MagSafe Battery Pack, bilmeyenler için sadece iPhone 12 ve iPhone 13 ailesiyle kullanılabilen bir powerbank modeli. Direkt olarak telefonların arkasına yapışan ve burada şarj getiren ürün, daha önce maksimum 5W gücünde şarj gerçekleştiriyordu. Şimdi yapılan güncelleme ile özellikle acil durumlara özel ürünün şarj gücü 7.5W seviyesine kadar çıkarıldı. Devasa bir artış olmasa da hızın artması elbette güzel görünüyor. Telefonlara bağlı iken güncellenebilen 1460 mAh kapasiteli bu ürün Apple’a göre aşağıdaki modellere şu oranlarda şarj getiriyor:

-iPhone 12 mini veya iPhone 13 mini ve Battery Pack ile %70’e kadar ek şarj
-iPhone 12 veya iPhone 13 ve Battery Pack ile %60’a kadar ek şarj
-iPhone 12 Pro veya iPhone 13 Pro ve Battery Pack ile %60’a kadar ek şarj
-iPhone 12 Pro Max veya iPhone 13 Pro Max ve Battery Pack ile %40’a kadar ek şarj

Ürün için Apple’ın resmi açıklaması da şöyle: “Battery Pack’i takmak çok basit. Kullanıcı dostu kompakt tasarımı, hareket halindeyken şarj etmeyi kolaylaştırıyor. Mükemmel bir şekilde hizalanan mıknatıslar iPhone 12, iPhone 12 Pro, iPhone 13 veya iPhone 13 Pro’nuza yapışarak güvenli kablosuz şarj olanağı sağlıyor. Üstelik yapıştığı anda otomatik olarak şarj etmeye başladığından açıp kapatmanız gerekmiyor. Kredi kartlarınızın veya uzaktan kumandalı anahtarlarınızın çalışmasını da engellemiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Battery Pack, MacBook ile sunulanlar gibi 27 W veya daha güçlü bir şarj aygıtıyla kullanıldığında daha da hızlı şarj ediyor. Ve bir kablosuz şarj aygıtına ihtiyaç duyduğunuzda 15 W’a kadar kablosuz şarj için Lightning kablosunu takmanız yeterli.”

Bu arada pazarda bu ürüne alternatif başka MagSafe destekli powerbank modelleri de bulunuyor. Yani Apple bu yapıyı kendisine özel tutmuyor.

MagSafe Battery Pack yanında bunlar da ilginizi çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display