reklamı kapat

POPÜLER

google

Google’dan Türkiye’deki reklamverenlere önemli uyarı

Teknoloji devi Google‘ın öne çıktığı alanlardan biri de internet reklamları. Yoğun olarak kullanılan sistemde ciddi bir tehlike söz konusu olduğu ortaya çıktı. Google Türkiye’deki reklam verenleri kimlik avı saldırısına karşı uyardı.

Google’ın paylaştığı detaylara bakılırsa Google Ads‘den olduğunu iddia eden bir kişi reklamverenlerle iletişime geçerek Ads hesaplarına kupon eklemeyi teklif ediyor ve bu amaçla, ya hesabın kullanıcı adı ve şifresini ya da yönetici hesabı eklenmesini istiyor. Bu talebin kesinlikle Google’dan gelmediğinin altı çiziliyor. Hesabınızın kimlik avı saldırısına uğradığını düşünüyorsanız, hesap güvenliğinin sağlanması adına durumu Google’a bildirmek gerekiyor. Ads hesabınızı daha iyi korumak için 2 adımlı doğrulamayı aktif hale getirmeniz ve hesap kurtarma seçeneklerini güncellemeniz gerekiyor. 2 Adımlı Doğrulama, Google Hesabınıza ek bir güvenlik katmanı sağlayarak hesabınızdaki kişisel bilgilerin çalınma olasılığını azaltıyor. 2 Adımlı Doğrulama kullanılarak şu şekilde giriş yapılıyor:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şifrenizi giriyorsunuz – Google’da oturum açtığınız her defasında, normalde olduğu gibi kullanıcı adı ve şifrenizi girersiniz.
Telefona gelen kodu giriyorsunuz – Ardından kısa mesaj, sesli arama veya mobil uygulamamız üzerinden size gönderilecek kodu girmeniz isteniyor.
Oturum açmayı basitleştirmek mümkün – Oturum açma esnasında, kullanmakta olduğunuz bilgisayar için bir daha kod istenmemesini sağlayabilirsiniz. Siz (veya başka biri) farklı bilgisayarlardan hesabınızda oturum açmayı denediğinizde kod sorulacağı için güvenliğiniz sağlanmaya devam eder.