reklamı kapat

POPÜLER

Arazi karakteri daha güçlü noktalarda; Ford Ranger Storm

Brezilya’da düzenlenen fuar kapsamında sergilenen Ford Ranger Storm, modifikasyon projelerine ilham olacak değişimler barındırıyor.

Raptor versiyonu için geri sayımına devam ettiğimiz Ford Ranger, Avrupa pazarında hiç olmadığı kadar güçlü bir hale gelmeye hazırlanıyor. Pickup pazarının son 2 yıllık süreçte gösterdiği önemli yükselişe cevap verebilmesi adına eli güçlendirilen Ranger, Amerika pazarının da merakla beklenen isimlerinden. Kısa süre önce kapılarını açan Sao Paulo Otomobil Fuarı‘nda Güney Amerika pazarı için geliştirilmiş özel bir versiyonuyla tanıtışan Ranger Raptor, modifikasyon düşünenlere de önemli oranda fikir verebilecek nitelikte. Ford’un resmi departmanı tarafından hayata geçirilen geliştirmenin adıysa Storm olarak duyuruldu.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fark yaratan noktalar

Projeyi Ranger’ın en üst paketli versiyonu olarak bölgede satışa sunulan Limited üzerine geliştiren Ford, bu sayede motor konusunda da limitleri beraberinde getiriyor. 3,2 litrelik beş silindirli dizel motorun teknik değerlerine baktığımızda 197 beygir güç ve 470 Nm tork değerleri karşımıza çıkıyor. Şanzıman bölümünde 6 ileri değerli otomatik ünitenin kullanıldığını da bu noktada belirtmekte fayda var. Geldiğimiz noktaya kadar fabrikasyon dokunuşlara sahip olan Ranger’ın değişimi dış bölümde fark edilir bir şekilde görünüyor. 17 inçlik jant setiyle kombin edilen arazi lastikleri ve şnorkel ile başlayan limit artırımı işin karakter bölümündeyse; tampon, ızgara, kaput, tavan rayları ve çift bölgeli renk seçeneğiyle tamamlanıyor.