reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen Touareg Hybrid

Yeni zirveler; Volkswagen Touareg Hybrid ailesi için sipariş süreci başladı

Standart versiyonun yanında R paketini de içerisine alan Volkswagen Touareg Hybrid versiyonları, kullanıcı deneyimini yeni noktaya taşıyacak.

Yaklaşık 1 yıldır yeni jenerasyonu üzerinden asfalt üzerindeki macerasını sürdüren yeni nesil Volkswagen Touareg ailesindeki versiyonlar da yavaş yavaş meraklılarıyla buluşmaya başlıyor. Süreç içerisinde tanıtımların gerçekleştirilen eHybrid ve R plug-in Hybrid versiyonları da artık Avrupa merkezli olarak siparişe açık. Almanya’da yaklaşık 85 bin euroluk başlangıç fiyatıyla alıcı bulacak olan modellerin altyapılarında aynı üniteden faydalanılıyor. Buradaki temel fark ise R versiyonun performans noktasında daha yukarıda olması. Saf elektrik menzilleri 47 kilometre olan araçların güçleriyse sırasıyla 375 ve 455 beygir olarak teknik tabloya yansıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen Touareg için Hybrid dokunuşların öne çıkanları

Touareg R Hybrid’in performansının arkasında yatan motor bileşenlerine baktığımızda bizleri ilk olarak 3.0 litrelik V6 benzinli makine karşılıyor. Tek başına yaklaşık 340 beygir güç üreten bu motora 124 beygirlik destekle elektrik ünitesi destek oluyor. Ortaya çıkan 455 beygir gücün tork noktasındaki seviyesi ise 700 Nm. Standart olarak dört tekerlekten çekişli altyapı ve 8 kademeli şanzıman üzerinden yere aktarılan bu değerler, yaklaşık 5 saniyelik 0-100 ve 250 km/s’lik maksimum sürat ile limitlendirilmiş durumda. Aracın saf elektrik modunda 140 km/s hıza erişebileceği de bilinmesi gereken detaylar arasında. Her iki aracın çekiş kapasitelerinin 3,5 ton olması da dikkat çeken rakamlar arasında. Bulundukları sınıf gereği donanım bazında üst seviye niteliklere sahip olan araçlar, otonom park asistanının yetenekleriyle de ailede bir ilki temsil edecek.

İlginizi çekebilir

Tüm merak edilenleriyle 2020 Volkswagen Golf