reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 12 Pro Max

Apple, iPhone 14 Pro serisi ile gövde materyalini değiştirecek

Apple, 2022 sonunda gelecek iPhone modelleriyle de gündeme gelmeyi sürdürüyor. Olası adıyla iPhone 14 serisi ile materyal değişebilir.

Önümüzdeki eylül ayında isim konusunda bir sürpriz olmaz ise karşımıza iPhone 13 serisi çıkacak. 2022’nin eylül ayında ise yine isim konusunda bir sürpriz olmaz ise iPhone 14 serisi ile tanışacağız.

Telefonlar elbette çok uzakta yer alıyor ancak Apple şimdiden modeller üzerinde çalışıyor. Sağlam kaynaklara göre iPhone 14’lerde gövde materyali değişecek ve titanyum kullanılacak.

Ancak bunun sadece 14 Pro ve 14 Pro Max‘e özel olacağı aktarılıyor. Şu an 12 Pro ve 12 Pro Max paslanmaz çelik gövde üzerine kuruluyor. 13 Pro ve 13 Pro Max modellerinde de yine paslanmaz çelik bir gövdenin kullanılması kesin görünüyor.

14 Pro ve 14 Pro Max ile titanyuma geçerek gövde sağlamlığını ciddi şekilde artıracak Apple’ın, serinin daha düşük modellerinde ne kullanacağı ise henüz bilinmiyor. Firma yüksek ihtimalle alt modellerde şimdi olduğu gibi alüminyum kullanmayı sürdürebilir.

Apple’a bu titanyum gövdeleri özel olarak Foxconn’un sağlayacağı söylenirken, titanyum kullanımının iPhone dünyası için bir ilk olacağını da belirtmek gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 14 serisi için başka sızıntılar var mı?

Evet var. Söylendiği kadarıyla yeni ailede sadece “Pro” modellerde değil tüm telefonlarda 120 Hz OLED ekran olacak. Ayrıca telefonlarda 4 nm üretim sürecinden çıkan bir işlemci kullanılacak.

Çentikli tasarımı devam ettireceği aktarılan telefonlar için devasa bir yenilik şimdilik gündemde yer almıyor. Yeni seride bir “mini” modelin olmama ihtimali de gündemde olan detaylar arasında bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Kendi dengesini kurabilen elektrikli motosiklet